Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
11.12.2019 13:58

CCC idzie do sądu z Izbą Skarbową. Chodzi o niezapłacony podatek

Druga instancja, czyli dyrektor izby skarbowej, potwierdził. Kara dla CCC została wyznaczona prawidłowo. Teraz właścicielowi obuwniczej sieci pozostaje już tylko droga sądowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
Grupa CCC już utworzyła rezerwę 21 mln zł

Nie chodzi o VAT ani nawet o podatek dochodowy. Jeden z detalicznych polskich gigantów nie zapłacił według izby skarbowej we Wrocławiu podatku od czynności cywilno-prawnych (PCC). CCC nie zapłacił PCC - można by nawet podać w telegraficznym skrócie.

Wstępne wnioski Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu potwierdził we wtorek Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i utrzymał w mocy decyzję. Zgodnie z nią spółka zależna CCC - CCC.eu, zobowiązana jest do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy z 2014 r. zawartej z CCC Shoes & Bags.

CCC zapowiada skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. "Spółka CCC.eu po konsultacji z doradcami podatkowymi nie zgadza się z podejściem wyrażonym w decyzji organu drugiej instancji" - podano w komunikacie.

Zobacz też: Od listopada ostrzejsze przepisy ws. rozliczania VAT. "Sankcje mogą być poważne"

Zamierza podjąć dalsze czynności procesowe i wniesie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Powołuje się na "ugruntowane orzecznictwo" sądów administracyjnych w odniesieniu do stosowania podatku od czynności cywilnoprawnych w podobnych przypadkach.

"Na zobowiązania z tytułu podatku emitent w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy CCC za pierwsze półrocze 2019 r. utworzył rezerwę" - czytamy w komunikacie.

Ta rezerwa to 21 mln zł. W jej efekcie wynik netto za pierwsze sześć miesięcy roku spadł o 17,1 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
.

Tagi: podatki, ccc, wiadomości, giełda, giełda na żywo, pcc
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2019

ObiektywnyZyjemy obecnie w kraju, w ktorym niszczone sa firmy. Na szczescie to juz ostatnia kadencja pisu, i oni o tym wiedza.

11-12-2019

abcW ccc mojej żonie odmówiono kiedyś ze względów formalnych naprawy/wymiany uszkodzonego zamka błyskawicznego. Niewielki koszt dla firmy. O wielu lat … Czytaj całość

11-12-2019

KolW kraju jest wyzysk na szarym Kowalskim skonczy sie raj dla takich wyzyskiwaczy

Rozwiń komentarze (8)