Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
16.03.2020 08:19

CCC 'intensywnie rozwija' sprzedaż w kanałach e-commerce

CCC spodziewa się, iż skutki pandemii koronowirusa COVID-19 i związane z tym działania w zakresie ograniczenia działalności centrów handlowych będą miały istotny wpływ na przyszłe wyniki finansowe grupy kapitałowej, podała spółka. Jednocześnie grupa intensywnie rozwija sprzedaż w kanałach e-commerce, podkreślono także.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Emitent nie jest w stanie na moment publikacji niniejszego raportu oszacować pełnych skutków pandemii koronowirusa na wyniki finansowe. W szczególności emitent wskazuje, iż wprowadzone ograniczenia w działaniu galerii handlowych, w których znajdują się salony CCC, będą miały z dużym prawdopodobieństwem negatywny wpływ na wyniki finansowe pierwszego kwartału" - czytamy w komunikacie.

Spółka dodała, że rozmiar wpływu jest nieznany i niemożliwy do oszacowania oraz uzależniony jest od czynników, które pozostają poza wpływem lub kontrolą ze strony CCC.

"Należy nadmienić, że grupa intensywnie rozwija sprzedaż w kanałach e-commerce, która stanowiła w strukturze przychodów ze sprzedaży odpowiednio 25% w roku 2019 i blisko 45% w marcu 2020 roku" - czytamy dalej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz