Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CD Projekt chce utrzymywać do 50% nadwyżek gotówkowych w papierach dłużnych

1
Podziel się

CD Projekt podjął decyzję dotyczącą zmiany dotychczas obowiązującej dywersyfikacji inwestycji bieżących nadwyżek gotówkowych, podała spółka. 

CD Projekt chce utrzymywać do 50% nadwyżek gotówkowych w papierach dłużnych
bDJLaUgl

"W ramach zmienionych założeń, spółka zakłada możliwość utrzymywania w dłużnych papierach wartościowych nie więcej niż 50% wartości bieżącej środków finansowych definiowanych jako suma łącznej wartości: środków pieniężnych i ich ekwiwalentów, lokat bankowych powyżej 3 miesięcy, obligacji Skarbu Państwa RP, obligacji zabezpieczonych gwarancją Skarbu Państwa RP oraz obligacji rządów państw obcych wycenionych po kursie zawartych transakcji zabezpieczających typu forward" - czytamy w komunikacie.

Środki mogą być lokowane w następujące dłużne papiery wartościowe niskiego ryzyka:

a) krajowe obligacje Skarbu Państwa RP,

bDJLaUgn

b) krajowe obligacje zabezpieczone gwarancją Skarbu Państwa RP,

c) zagraniczne obligacje skarbowe emitowane przez USA, Niemcy i Szwajcarię, podano także.

"Ryzyko kursowe związane z obligacjami zagranicznymi ograniczone będzie poprzez zawarcie symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward" - podsumowano.

CD Projekt w maju 2020 r. podjął decyzję dotyczącą dywersyfikacji inwestycji bieżących nadwyżek gotówkowych ramach przyjętych założeń i postanowił przeznaczyć środki finansowe w kwocie nieprzekraczającej 300 mln zł na zakup obligacji skarbowych stanowiących instrumenty finansowe niskiego ryzyka, w tym krajowe obligacje Skarbu Państwa w kwocie łącznej nieprzekraczającej 150 mln zł i zagraniczne obligacje skarbowe, emitowane przez USA, Niemcy i Szwajcarię w łącznej kwocie nieprzekraczającej równowartości 150 mln zł.

bDJLaUgt

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia - "Cyberpunk 2077".

bDJLaUgO
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
rherh
miesiąc temu
No a co mają zrobić? Pompa w kosmos. Zebranie sianka i coś trzeba z nim zrobić. Przecież nie wiedzmina robić za gotowkę tylko z nowej emisji. A nie da się wyprowadzić tyle kasy ze spółki jedną fakturą, trzeba przepuścić przez parę krajow i inwestycji. Wszak siano już mają i im wizi po ile akcje będą. Jak spadną to nawet lepiej z emisji za 200 można zrobić 400 ale z 400 trudno 800 bez kosmicznych wyników.