Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CD Projekt i właściciel platformy Steam otrzymali pozew w USA

0
Podziel się:

CD Projekt oraz Valve - właściciel platformy Steam - wraz z innymi producentami i wydawcami i CD Projekt Inc. otrzymały potwierdzenie złożenia pozwu przed sądem w USA przez pięć osób fizycznych, które domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy warunki Steam Distribution Agreement naruszały reguły prawa konkurencji w Stanach Zjednoczonych, podał CD Projekt

CD Projekt i właściciel platformy Steam otrzymali pozew w USA
bECVBIgR

Pozew został złożony przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii.

"Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej, czy warunki Steam Distribution Agreement naruszały reguły prawa konkurencji w Stanach Zjednoczonych" - czytamy w komunikacie.

"Powództwo formułuje wobec Valve zarzuty co do nadużywania siły rynkowej poprzez wymaganie od twórców gier zawarcia w umowie dystrybucyjnej Steam klauzuli tzw. największego uprzywilejowania, na mocy której kontrahenci Valve mieliby zobowiązywać się wobec Valve, że cena gry na platformie Steam będzie taka sama, jak cena na innych platformach. Jak wynika z pozwu, skutkiem posługiwania się tą klauzulą miałoby być nieprawidłowe funkcjonowanie rynku ze względu na utrudnienie innym platformom możliwości konkurowania pod względem cenowym ze Steam" - czytamy dalej.

bECVBIgT

Treść pozwu nie określa wartości roszczenia, zaznaczono w materiale.

"Na obecnym etapie spółka weryfikuje zasadność kierowania roszczeń wobec niej i jej spółki zależnej w ramach powyższego pozwu" - podano także w komunikacie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", 10 grudnia br. premierę miał kolejny sztandarowy tytuł studia - "Cyberpunk 2077".

bECVBIhu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)