Notowania

technologie
24.05.2019 14:18

CD Projekt liczy, że GOG Galaxy 2.0 będzie sposobem na zwiększenie sprzedaży

CD Projekt liczy, że GOG Galaxy 2.0 będzie zwiększał sprzedaż GOG przy wzroście użytkowników platformy, poinformował prezes Adam Kiciński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Pomysł na platformę wynika z fragmentacji rynku. Jest coraz więcej miejsc, w których gracze cyfrowo kupują gry i potem, chcąc w nie grać muszą odpalać różne aplikacje, tzw. launchery. Często w ramach takich aplikacji mają znajomych. Chcemy to wszystko umieścić w jednym miejscu, tak żeby graczom było wygodniej i to jest właśnie GOG Galaxy 2.0. W tym miejscu będzie można widzieć całą swoją bibliotekę gier i znajomych. Za tym pomysłem kryje się też pomysł biznesowy - w pierwszej kolejności przy wzroście użytkowników liczymy na zwiększenie sprzedaży z naszego własnego sklepu, który ma prawie 3 tys. pozycji w katalogu" - powiedział Kiciński podczas telekonferencji.

Wcześniej CD Projekt podał, że rozpoczął beta testy GOG Galaxy 2.0, który ma połączyć gry użytkownika z różnych platform w jedną listę i wszystkich przyjaciół w jednej aplikacji. Po połączeniu GOG Galaxy 2.0 z innymi platformami, aplikacja zaimportuje wszystkie gry do jednej biblioteki. Użytkownik będzie mieć podgląd aktywności znajomych z połączonych platform i widzieć ich status online z ochroną danych.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz