Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

CD Projekt odrabia straty na giełdzie. To najlepsza sesja od premiery Cyberpunka

12
Podziel się:

Weekendowe poprawki w grze "Cyberpunk 2077" poprawiły nastroje wśród graczy konsolowych i giełdowych. Akcje spółki CD Projekt idą w górę blisko 7 proc. Najgorsze już za nami? Rekomendacje analityków nie są jednoznaczne.

CD Projekt odrabia straty na giełdzie. To najlepsza sesja od premiery Cyberpunka
Wyraźnie poprawiły się nastroje posiadaczy akcji CD Projektu. (CD Projekt Red)
bESkzrFh

Posiadacze akcji CD Projektu w końcu mają powody do lepszego samopoczucia. Ich akcje we wtorek wyraźnie zyskują na wartości. Na półmetku sesji na warszawskiej giełdzie są wyceniane na 274 zł, czyli około 7 proc. wyżej niż dzień wcześniej.

To pierwsza sesja giełdowa z tak znaczącym wzrostem notowań CD Projektu od premiery gry "Cyberpunk 2077", która miała miejsce 10 grudnia. W tym czasie były dni, gdy akcje traciły na wartości po kilkanaście procent.

bESkzrFj

Nastroje wśród inwestorów są lepsze, bo też więcej powodów do zadowolenia mają gracze. Wydane w weekend poprawki do gry na konsole w wielu branżowych serwisach zostały pozytywnie przyjęte.

Zobacz także: Co z cenami żywności w 2021 roku? Ekonomista prognozuje

Można więc mieć nadzieję, że największe błędy techniczne związane z Cyberpunkiem będą szybko naprawiane. A to może podtrzymać nadzieje na dobre wyniki sprzedaży gry.

bESkzrFp

Warto pamiętać, że po premierze poprzedniego hitu CD Projektu, czyli trzeciej części Wiedźmina, akcje na giełdzie też spadały przez blisko dwa tygodnie. Później jednak wróciły na falę wznoszącą. Choć oczywiście w przypadku Wiedźmina nie było tak wielkich problemów z grą jak przy Cyberpunku.

Powrót do rekordowych wycen akcji na poziomie 464 zł (z 7 grudnia) może być bardzo trudny, ale analitycy domów maklerskich Noble Securities i Ipopema Securities w rekomendacjach wydanych kilka dni po premierze Cyberpunka sugerują, że obecny kurs giełdowy CD Projektu jest zbyt niski.

Analitycy Noble jedną akcję wyceniają na 388,49 zł. Nieco niżej poprzeczkę zwiesiła Ipopema - na poziomie 365 zł. Jednak przy obecnych blisko 274 zł przebitka jest spora.

bESkzrFq

Są też rekomendacje zdecydowanie gorsze. W poniedziałek głos zabrali analitycy Bank of America, a więc jednego z największych banków inwestycyjnych w USA. W swoim raporcie ścięli drastycznie wycenę akcji z 370 zł do zaledwie 100 zł. Na tak niskim poziomie akcje CD Projektu były ostatni raz na początku 2018 roku.

Analitycy zwracają uwagę na możliwy duży spadek sprzedaży w okresie świątecznym w związku z wycofaniem gry ze sklepu internetowego producenta konsol Play Station, spadek zaufania do spółki i potencjalne odsunięcie w czasie kolejnych produkcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESkzrFK
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Andrew
11 miesięcy temu
Poczekamy zobaczymy. Jeszcze nie spłynęły zwroty z ps i xbox . 13 miliony to po zwrotach bezpośrednich do cd porojekt.
erhjer
11 miesięcy temu
ważne, że gra gites!!! a kto się emocjonuje akcjami? 1% społeczeństwa (nawet nie społeczności graczy tylko 1% generalnej populacji)?
Kirło2020
11 miesięcy temu
Przecież tej gry nie da się przejść. Linia główna ok, ale jest bardzo pobieżna. Już pięć questów mi wisi i ic z nimi nie da się zrobić. To nie są bugi graficzne !!! Tej gry nie załatają w rok. A Cyberpunk2077 już teraz jest przestarzały patrząc na gry w zapowiedziach. Graficznie gra jest piękna z mnóstwem detali RT i cieniami godnymi gry w 2021r, ale niestety optymalizacja kuleje. Karty RTX4090 będą dopiero w stanie wyświetlić 60fps w 4K bez DLSS.
bESkzrFL
bodex
11 miesięcy temu
nie od dziś wiadomo, że najlepiej zarabia się na spadkach....................
werty Q
11 miesięcy temu
czy ktoś kto wypisuje te bzdety grał w tą grę?