Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
16.06.2020 17:18

Ceny gazu w dół. URE zatwierdziło taryfę PGNiG

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny, która będzie obowiązywała od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r. Ceny gazu dla gospodarstw domowych spadną o 10,6 proc. Stawki opłat abonamentowych pozostały niezmienione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(east news)
Ceny gazu będą niższe. W niektórych przypadkach na rachunkach będzie można zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych miesięcznie

"W nowej taryfie ceny gazu uległy obniżeniu o 10,6 proc., natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Do obniżki przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii" - informuje URE.

Oznacza to spadek średnich płatności dla PGNiG Obrót Detaliczny niespełna 10 proc.

Odbiorcy w gospodarstwach domowych obsługiwani przez PGNiG Obrót Detaliczny, oprócz wskazanych powyżej cen gazu i opłat abonamentowych (obrót), ponoszą opłaty za jego transport (dystrybucję). Dlatego skutek wprowadzenia nowej taryfy w życie dla płatności kompleksowych (łącznie za gaz i jego dostawę) będzie niższy niż w przypadku cen gazu. Obniżona będzie bowiem tylko część rachunku.

Obejrzyj: Gazprom odda 6 mld zł PGNiG. "Potężne pieniądze. To pokazuje, jak duże były nadużycia"

"Dla statystycznego odbiorcy zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie niższa o 4,85 proc., co oznacza kwotowy spadek jego płatności o 1,02 zł za miesiąc" - czytamy w komunikacie. Chodzi tu o tzw. grupę W-1.1.

Z kolei dla odbiorców z grupy W-2.1 płatność ulegnie obniżeniu o 6,67 proc. i wyniesie 6,33 zł za miesiąc. "Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie (spadek płatności o 7,05 proc.)" - czytamy dalej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem, dystrybucją oraz zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą.

Spółka świadczy również usługi geologiczne, geofizyczne i poszukiwawcze w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, gaz, energetyka, ceny gazu, pgnig
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

adaw sezonie zimowym opalam dom gazem, dla mnie taka obniżka to kpina, co za różnica gdy za miesiąc zapłacę 830 zł czy 810 zł. Czym tu się chwalić

16-06-2020

BbDla wyrównania dochodu PGNiG opłaty dystrybucyjne poszybowały w górę o 3.5 %. Czyli rewelacji nie ma.

16-06-2020

Zmiana prezydentawybory ida wiec udaja , ze chca nam pomóc !!!Paliwo na swiecie pare dni temu drastycznie staniało tylko nie w Polsce bo rzad potrzebuje kasy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (44)