Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ceny gazu w dół. URE zatwierdziło taryfę PGNiG

44
Podziel się

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny, która będzie obowiązywała od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r. Ceny gazu dla gospodarstw domowych spadną o 10,6 proc. Stawki opłat abonamentowych pozostały niezmienione.

Ceny gazu będą niższe. W niektórych przypadkach na rachunkach będzie można zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych miesięcznie
Ceny gazu będą niższe. W niektórych przypadkach na rachunkach będzie można zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych miesięcznie (east news)
bEpxGHUB

"W nowej taryfie ceny gazu uległy obniżeniu o 10,6 proc., natomiast stawki opłat abonamentowych pozostały na niezmienionym poziomie. Do obniżki przyczyniły się niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii" - informuje URE.

Oznacza to spadek średnich płatności dla PGNiG Obrót Detaliczny niespełna 10 proc.

Odbiorcy w gospodarstwach domowych obsługiwani przez PGNiG Obrót Detaliczny, oprócz wskazanych powyżej cen gazu i opłat abonamentowych (obrót), ponoszą opłaty za jego transport (dystrybucję). Dlatego skutek wprowadzenia nowej taryfy w życie dla płatności kompleksowych (łącznie za gaz i jego dostawę) będzie niższy niż w przypadku cen gazu. Obniżona będzie bowiem tylko część rachunku.

bEpxGHUD
Zobacz także: Obejrzyj: Gazprom odda 6 mld zł PGNiG. "Potężne pieniądze. To pokazuje, jak duże były nadużycia"

"Dla statystycznego odbiorcy zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie niższa o 4,85 proc., co oznacza kwotowy spadek jego płatności o 1,02 zł za miesiąc" - czytamy w komunikacie. Chodzi tu o tzw. grupę W-1.1.

Z kolei dla odbiorców z grupy W-2.1 płatność ulegnie obniżeniu o 6,67 proc. i wyniesie 6,33 zł za miesiąc. "Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie (spadek płatności o 7,05 proc.)" - czytamy dalej.

bEpxGHUJ

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem, dystrybucją oraz zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą.

Spółka świadczy również usługi geologiczne, geofizyczne i poszukiwawcze w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpxGHVe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(44)
Top
rok temu
Zły PiS , zły Duda! My wolimy jak rachunki idą w górę ! Wtedy spadają notowania i jest POmyśli POstkomunistów
Izus
rok temu
Kolejny dobry przekaz dnia - ceny w dół !!! Tanieją paliwa , gaz , masło czy pietruszka . Wszędzie to samo : obniżone ceny !!!!! Ceny w dół !!! Ceny spadają !!! To najlepszy przykład , kogo społeczeństwo wybiera przy urnach - poprawia nastrój Polaków - wskazuję, że Rząd Zjednoczonej Prawicy nawet w kryzysie dobrze wykonuje swoje obowiązki - sPISuje się na medal !!! Nie tylko przed wyborami !!!! Stopa życiowa rośnie !!! Ludziom od kilku lat żyje się coraz lepiej - łatwiej !!! MAMY DOBRY RZĄD - BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!
Vbhy6778
rok temu
Za PO i PSL wszystko tylko rosło: ceny, podatki, wiek emerytalny itd itd ... brawo pis
bEpxGHVf
Emerytka
rok temu
- Dla mnie to bardzo dobra informacja - ważna. - Bo to oznacza że nie ma inflacji. Ceny masła spadły nawet o 20%. Czyli nie jest tak źle jak się tutaj co niektórzy wypowiadają. Będę głosować za utrzymaniem poprawy naszego życia - czyli na P.Andrzeja Dudę.
obserwator
rok temu
Najważniejsze, że w rozliczeniu będziemy mieli sporo nadpłaty, a reszta od razu mniej zapłaci. Zawsze można zmienić sposób rozliczania, miesięcznie, kwartalnie, prognozy - obojętne. Najważniejsze że obecni rządzący dbają o nasze portfele i rodziny.
...
Następna strona