Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny paliw. Eksperci: przed nami wakacyjny szczyt

Na przełomie lipca i sierpnia ceny na paliwach zmieniają się nieznacznie. Zdaniem ekspertów, zbliżamy się do szczytowego poziomu cen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)
W sumie w lipcu benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały średnio 15 gr./l i 12 gr./l.

W mijającym tygodniu średnia krajowa cena benzyny Pb95 wzrosła 4 gr./l do poziomu 4,39 PLN/l. Olej napędowy podrożał również 4 gr./l i aktualna średnia krajowa cena tego paliwa to 4,32 PLN/l. Kolejny tydzień z rzędu natomiast nie zmieniły się średnie ceny autogazu i w dalszym ciągu litr tego paliwa kosztuje w kraju średnio 2,02 PLN/l.

W sumie w lipcu benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały średnio 15 gr./l i 12 gr./l. - Podwyżki te wynikały tylko i wyłącznie z powrotu poziomu marż detalicznych do średniej. Natomiast nabierające tempa spadki hurtowych cen paliw, wynikające głównie z dalszego osłabienia dolara, powinny zdecydowanie pomóc w ustabilizowaniu cen paliw w kraju. Wydaje się, że w najbliższych dniach może właśnie kształtować się wakacyjny szczyt cen paliw - tłumaczy Rafał Zywert z biura maklerskiego BM Reflex.

Ekspert wskazuje, że średni krajowy poziom cen benzyny Pb95 i oleju napędowego nie powinien wzrosnąć powyżej poziomów 4,40 – 4,45 PLN/l.. Jak dodaje, pierwszy tydzień sierpnia najprawdopodobniej przyniesie dalsze spadki hurtowych cen paliw.

Obejrzyj: Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. "Jest BLIK, teraz mamy payZUS"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek, giełda, paliwa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2020

MarcinA po wakacyjnym szczycie przejdzie czas na ten związany z powrotem uczniów do szkół, nawet jeśli rozpoczną naukę zdalną, potem będzie szczyt … Czytaj całość

31-07-2020

opoJak nieznacznie? Tylko wczoraj podnosili cenę na stacjach 2x w ciągu dnia

01-08-2020

oj tamDolar słabnie.Czy słabnie czy się umacnia W Polsce kazdy pretekst jest dobry do podniesienia cen

Rozwiń komentarze (4)