Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ciech Soda Romania rozpoczął procedurę zwolnień grupowych 16,1% załogi

0
Podziel się:

Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Rumuńska spółka zależna Ciechu - Ciech Soda Romania podjęła decyzję w sprawie rozpoczęcia procedury przeprowadzenia zwolnień grupowych, podał Ciech. Chodzi o zwolnienia do 96 pracowników, czyli 16,1% załogi spółki zależnej.

Ciech Soda Romania rozpoczął procedurę zwolnień grupowych 16,1% załogi

"Powodem planowanych zwolnień grupowych jest konieczność restrukturyzacji kosztów stałych poprzez obniżenie poziomu i kosztów zatrudnienia w spółce zależnej. Decyzja ta spowodowana jest wzrostem cen pary technologicznej od dnia 1 stycznia 2019 roku oraz ryzykiem wynikającym z zapowiedzianego przez jedynego dostawcę pary - spółkę CET Govora - ograniczenia dostaw pary o około 20% wobec stanu obecnego, w okresie od 15 maja 2019 roku do rozpoczęcia następnego okresu grzewczego. Ograniczenie dostaw pary może spowodować ograniczenie produkcji sody na porównywalnym poziomie" - czytamy w komunikacie.

Ciech Soda Romania w ramach zwolnień grupowych zamierza dokonać zwolnień do 95 pracowników, co stanowi 16,1% załogi, w okresie od 15 maja 2019 roku, podano także.

Spółka zależna powiadomi w dniu dzisiejszym zakładową organizację związkową oraz odpowiednie rumuńskie organy - Urząd Zatrudnienia i Państwową Inspekcje Pracy o zamiarze i przyczynach przeprowadzenia zwolnień grupowych, zapowiedział także Ciech.

Jednocześnie poinformowano, że trwają negocjacje dotyczące ustalenia formuły cenowej na dostawy przez CET do pary technologicznej do Ciech Soda Romania w latach 2019-2026.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)