Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Cobin Angels: Wyłoniono finalistów konkursu Business Angel of the Year 2020

0
Podziel się:

W tegorocznej edycji konkursu Business Angel of the Year ogłoszono listę finalistów. Wręczenie nagród  ustanowionych przez Cobin Angels zaplanowano na 15 lutego, podali organizatorzy. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Cobin Angels: Wyłoniono finalistów konkursu Business Angel of the Year 2020
(Flickr)
bECYtMLF

"Po kilku tygodniach poszukiwań i przeselekcjonowaniu prawie 100 zgłoszeń ogłoszono listę finalistów tegorocznej edycji konkursu na Anioła Biznesu Roku 2020. W tym gronie znaleźli się przedsiębiorcy, menadżerowie, a nawet założyciele startupów. Ta różnorodność pokazuje, jak odmienne mogą być ścieżki kariery polskich inwestorów anielskich" - czytamy w komunikacie.

Aniołowie biznesu, prywatni inwestorzy, którzy inwestują swoje pieniądze, czas, wiedzę i kontakty w firmy na wczesnym etapie rozwoju, potrafią mieć kluczowy wpływ na pomyślny rozwój startupu. Mimo iż szacuje się, że w Polsce aktywnych jest około 100-200 aniołów, doświadczenia amerykańskie i europejskie pokazują jak ważną pełnią rolę. Sukcesy startupów, w które zainwestowali finaliści głównej kategorii konkursu Business Angel of the Year 2020 są tego potwierdzeniem, wskazano w materiale.

"W tej grupie znaleźli się:

bECYtMLH

o Wojciech Faszczewski - prezes zarządu Coloplast Business Centre w Szczecinie. Inwestował m.in. w BioCatch, Prosoma i OpenMed. Promotor ekosystemu startupowego w województwie zachodniopomorskim.

o Paweł Kastory - CEO DDB Group Polska. W 2020 roku uczestniczył znacznej rundzie finansowania dla Cosmose AI. Wśród startupów, które wspiera są ClauseMatch, Nethone i BotGuard.

o Wiktor Namysł - partner w McKinsey & Company. Jego ostatnie inwestycje obejmują Booksy, DocPlanner, Preply, Omnipack, POSBistro i LocalBini. Trzy startupy z jego portfela wskazywane są jako kandydaci na pierwszego polskiego jednorożca" - czytamy dalej.

"W byciu Aniołem Biznesu bardziej niż zasobność portfela liczy się faktyczne wsparcie i wpływ na rozwój startupów: ich sukcesy i osiągnięcia. To właśnie tych cech szukaliśmy, analizując tegoroczne zgłoszenia" - podkreśla członek Kapituły Konkursu oraz założyciel Cobin Angels Robert Ługowski, cytowany w komunikacie.

bECYtMLN

Wskazał, że celem konkursu jest promocja zaangażowanych mentorów biznesowych i to liczy się bardziej niż wielkość dokonanych transakcji.

Za wybór krótkiej listy finalistów odpowiada Kapituła, składająca się z przedstawicieli partnerów konkursu i zwycięzców poprzednich edycji. W jej skład weszli: Wojciech Kostrzewa - przewodniczący, Jerzy Brodzikowski, Marek Ignor, Aleksander Janiszewski, Maciej Kawecki, Piotr Kędra, Tomasz Łasecki, Robert Ługowski, Ewa Małyszko, Paweł Michalski, Dagmara Nickel, Wojciech Niesyto, Dawid Urban i Maciej Witucki.

"W kolejnej kategorii znaleźli się początkujący aniołowie biznesu, którzy pierwszą tego typu inwestycję zrobili w 2020 roku. O nagrodę Debiutanta Roku powalczą:

o Mirosław Janik - zanim został aniołem biznesu, spędził blisko 20 lat w Wincor Nixdorf, w tym jako CEO.

bECYtMLO

o Marcin Tchórzewski - wśród jego inwestycje są m.in. Jutro Medical i Listny Cud. Znany jest również z założenia Coders Lab, pierwszej polskiej szkoły programowania.

o Paweł Woźniak - koncentruje się na startupach z branży healthcare i life sciences, zainwestował m.in. w KSM Vision i Hashiona" - napisano także w materiale.

Zaangażowani aniołowie biznesu mają wpływ nie tylko na pojedyncze startupy - ich działania mogą wspierać rozwój całego ekosystemu. Stąd w tym roku przyznana zostanie również Nagroda Ekosystemu. Zwycięzcę tej kategorii wyłoni publiczne głosowanie, w którym biorą udział założyciele startupów, inwestorzy oraz inne zainteresowane osoby, podano dalej.

Wśród szóstki finalistów, trendsetterów, którzy kształtują polski ekosystem startupowy, znaleźli się: Tomasz Ciąpała, Robert Ditrych, Ela Kozera, Ola Lazar, Maciej Noga i Paweł Zylm.

bECYtMLP

Wszystkie trzy nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 15 lutego w CIC Warsaw. Dostęp wydarzenia możliwy będzie online.

Partnerami i Patronami Business Angel of the Year 2020 są: CIC Warsaw, PFR Ventures, PFR TFI S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Dolnośląski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o., DFR Inwestycyjny, Greenberg Traurig Poland, Kogito Ventures, Konfederacja Lewiatan, Polska Rada Biznesu, POMERANGELS, Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie, YouNick Mint, podano też w informacji.

Cobin Angels to uruchomiony w roku 2015 w Warszawie klub inwestorów indywidualnych (aniołów biznesu). Angażuje się w rozwój firm o wysokim potencjale wzrostu ze szczególnym uwzględnieniem projektów z sektora technologicznego.

bECYtMMi
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)