Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cykl wywiadów internetowych 'Inwestycje, czyli szansa na rozwój' rusza dziś

0
Podziel się

Warszawa, 02.11.2020 (ISBnews) - Cykl wywiadów internetowych, prezentujących najważniejsze dla polskiej gospodarki oblicza inwestowania pn: "Inwestycje, czyli szansa na rozwój" rusza 2 listopada. Rozmowy z ekspertami prowadzone przez dziennikarza Ernesta Bodziucha dotyczyć będą: Trójmorza, budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz nakładów na rozwój i szkolenia pracowników. Agencja ISBnews jest patronem medialnym cyklu.

Cykl wywiadów internetowych 'Inwestycje, czyli szansa na rozwój' rusza dziś
bEhTOZEB

"Autorzy programu internetowego 'Inwestycje, czyli szansa na rozwój' postanowili omówić najważniejsze aspekty i projekty związane z krajowymi oraz zagranicznymi inwestycjami. Podczas trzech kolejnych rozmów prowadzący program Ernest Bodziuch, dziennikarz ekonomiczny z ponad 20-letnim doświadczeniem telewizyjnym i rynkowym, obecnie związany z Telewizją Polsat, będzie gościć w studiu trzech ekspertów, działających na co dzień w różnych obszarach gospodarki. Wspólnym mianownikiem wszystkich tematów jest konieczność ponoszenia nakładów finansowych na dalszy rozwój" - czytamy w komunikacie.

Gościem pierwszego odcinka będzie Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego, który opowie o charakterystyce Trójmorza jako naturalnego regionu dla ekspansji polskich firm, które chcą się rozwijać i inwestować za granicą.

Drugi odcinek poświęcony będzie inwestowaniu w rozwój i szkolenie pracowników. Gościem programu będzie dr Jakub Sawulski, kierownik zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym, który postara się określić czy polskie przedsiębiorstwa inwestują w swoich pracowników oraz dlaczego jest to konieczne dla ich dalszego dynamicznego rozwoju.

bEhTOZED

"Wiele firm zapomina o konieczności inwestowania w ten obszar swojej działalności, a przecież jest to konieczne jeśli chcemy zachować zdrowy rynek pracy - szczególnie w kontekście starzejącego się społeczeństwa" - powiedział Bodziuch, cytowany w materiale.

Ostatni odcinek dotyczyć będzie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, mającego być hubem transportowym opartym na zintegrowanych ze sobą węzłach: lotniczym i kolejowym. O szczegółach tego projektu inwestycyjnego prowadzący porozmawia z Mikołajem Wildem, prezesem zarządu CPK. Internauci dowiedzą się między innymi, jaki będzie koszt budowy portu oraz jaki zwrot z inwestycji przyniesie każda zainwestowana w niego złotówka.

Program będzie emitowany w serwisie YouTube.pl na kanale "Szczerze o pieniądzach" oraz w serwisie BiznesTuba.pl, jak również w serwisie ISBnews.TV. Premiery wywiadów internetowych planowane są na 2, 9 i 16 listopada.

Pomysłodawcą i realizatorem całego projektu jest Fundacja Forum Zrównoważonej Technologii, natomiast głównym partnerem - Fundacja State of Poland. W gronie patronów medialnych projektu znaleźli się: ISBnews, BiznesTuba.pl, Comparic.pl, BusinessJournal.pl, Capital24.tv oraz kanał wideo "Szczerze o pieniądzach".

bEhTOZFe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)