Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Dariusz Blocher zrezygnował z funkcji prezesa Budimeksu

10
Podziel się

Dariusz Blocher zdecydował o rezygnacji z funkcji prezesa Budimeksu. W fotelu prezesa zasiadał od ponad 10 lat.

Dariusz Blocher zrezygnował z funkcji prezesa Budimeksu
Dariusz Blocher. (East News, Jan Bielecki)
bDSEbJqZ

Jak informuje Budimex, powodem rezygnacji są przyczyny niezależne od spółki, związane z możliwością objęcia przez Dariusza Blochera innych nieoperacyjnych (non-executive) zadań nadzorczych w ramach Grupy Ferrovial.

W przekazanym spółce oświadczeniu Blocher poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu z dniem poprzedzającym odbycie zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki za 2020 rok.

bDSEbJrb

Dariusz Blocher jest związany z Budimeksem od 2002 roku, czyli zaczął pracę dwa lata po tym, jak spółkę przejął hiszpański Ferrovial. Początkowo odpowiadał za obszar zarządzania zasobami ludzkimi, następnie w 2007 roku został awansowany na stanowisko prezesa Budimeksu Dromeksu, a w 2009 roku całej grupy Budimex.

W czerwcu został powołany na stanowisko dyrektora Grupy Ferrovial na Europę. Jednocześnie pozostawał prezesem Budimex w Polsce.

Zobacz także: Samochód albo kara. GUS zachęca Polaków do spisywania się

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 roku. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Przychody ze sprzedaży spółki w 2020 roku wyniosły 8 mld 382,24 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSEbJrC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Mati_80
1 tyg. temu
Jak Blocher zrezygnował to nadchodzi wielkimi krokami kryzys.
Jann
7 dni temu
Wpłynął nie tylko na tę firmę, ale i całą branżę budowlaną. Ze świecą szukać drugiego takiego.
Karol
7 dni temu
Pracowałem kiedyś w Budimexie, miałem okazję być na spotkaniu z Panem Prezesem Blocherem i zamienić z nim kilka słów. Bardzo skromny, przyjacielski człowiek i jednocześnie profesjonalista i tytan pracy w jednym. Powodzenia Panie Prezesie!
bDSEbJrD
tamten
1 tyg. temu
pewnie mu dali propozycje z Ferroviala za kilka razy większą kasę a ludzie od razy doszukują się sensacji. Teraz będzie chodził jak Tusk za Makrelą, zawsze uniżony i czujny...
większa kasa
1 tyg. temu
mniej roboty, same korzyści. A przy okazji zwolni sie stołek dla męża pana jarka, albo kogoś takiego