Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DB Energy zadebiutuje na NewConnect we wtorek

0
Podziel się:

DB Energy zadebiutuje na rynku alternatywnym NewConnect we wtorek, 9 lipca 2019 r., podała spółka.

DB Energy zadebiutuje na NewConnect we wtorek
bESvXdKJ

W tym tygodniu zarząd spółki informował ISBnews, że spodziewa się debiutu w I poł. lipca. Jednocześnie spółka zapowiedziała, że chce w ciągu 3-5 lat znaleźć się na rynku głównym.

Członkowie zarządu ocenili w rozmowie z ISBnews, że spółka ma w tym momencie zapewnione wszystkie potrzeby kapitałowe i uruchomiła środki pozyskane z emisji prywatnej. Wyjaśniali, że dzięki obecności na giełdzie zwiększy się transparentność firmy. Nie bez znaczenia jest też, że chce ona edukować rynek w zagadnieniach efektywności energetycznej, a bycie spółką publiczną zwiększa wiarygodność.

DB Energy działa w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Firma realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (Energy Saving Contract - finansowanie długoterminowe) lub EPC (Energy Performance Contract - finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych. Spółka po trzech kwartałach bieżącego roku obrotowego osiągnęła 8,4 mln zł przychodów, tj. wzrost o ponad 85% r/r. Na koniec III kw. narastająco spółka miała 1,04 mln zł EBITDA i 12% marży.

bESvXdKL

W marcu br. spółka pozyskała kwotę 3,26 mln zł z oferty prywatnej. Środki z oferty zostaną przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz komercjalizację DiagSys - systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych.

bESvXdLm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)