Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Debiut Allegro. Podano maksymalną cenę akcji

4
Podziel się:

Gigant e-commerce wkrótce zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Właśnie opublikował prospekt emisyjny. Cena za akcję ma wynieść 35 -43 zł. Wartość oferty Allegro to 6,6-8,1 mld zł.

Debiut Allegro. Podano maksymalną cenę akcji
(Allegro, materiały prasowe)
bFenGTpN

Allegro oczekuje debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie około 12 października. Inwestorzy detaliczni mogą składać zapisy na akcje spółki w terminie od 23 do 28 września 2020 roku po cenie maksymalnej ustalonej na 43 zł za akcję.

Oferta publiczna Allegro obejmować będzie 187.826.087 akcji, w tym 163.599.596 akcji istniejących.

Spółka podała też wartość oferty, która ma wnieść od 6,574 mld zł do 8,076 mld zł.

bFenGTpP

2-złotówka warta 2,5 tys. złotych. Jak odróżnić cenną monetę od zwykłej?

Ostateczna cena i liczba akcji, przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych oraz detalicznych, zostaną ustalone na podstawie budowy księgi popytu. Poznamy je 29 września (lub w zbliżonym terminie).

Wcześniej Allegro zapowiadało, że do inwestorów indywidualnych ma trafić 5 proc. akcji.

bFenGTpV

W prospekcie spółka pochwaliła się także wynikami za pierwsze półrocze. Zysk netto Allegro w pierwszym półroczu wzrósł do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł w analogicznym okresie rok temu.

Natomiast przychody netto grupy w pierwszym półroczu zwiększyły się o 50 proc. do 1,77 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFenGTqq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
McHummer
rok temu
Ostatni rok było pompowanie prowizji do maximum i cięcie kosztów. Komuś chyba zależy, żeby drogo sprzedać przed wejściem do Polski Amazon’a
jank
rok temu
Alleg to zlodzziejska firma ...sprzedaz cos za 100zl a pobieraja 30zl ...pobieraja prowizje od kosztow wysylki....
Mikkk
rok temu
Ciekawe taki gigant i po tylu latach dzialalnosci ma problemy !!??? Zreszta co to do grzania kursow tak naprawde nic Wazne zeby szlo do gory a jakie to ma wskazniki czy to wazne ?dla tlumu nie ma zadnego znaczenia
bFenGTqr
Tak pytam
rok temu
Dlaczego inwestorzy indywidualnie (konsumenci) nie są chronieni przez UOKIK, KNF, i tego pana Zero od takich IPO? Pełny prospekt ma prawie 400 stron i jest w języku angielskim, po polsku jest streszczenie na 9 stron. Czy tak się oferuje produkty obarczone ryzykiem zgodnie z MIFID? Jak ludzie stracą (zawsze jest taka możliwość) to wszyscy właściciele tych BM pójdą do paki?