Trwa ładowanie...
bDSNKODF

Notowania

Allegro – Wszystkie wiadomości

1
13.04.2021 11:41

ZAKUPY INTERNETOWE
 / 
Allegro Biznes. Tańsze zakupy dla firm, niezależnie od branży

Na początku lutego uruchomiona została platforma Allegro Biznes, która pozwala firmom robić zakupy i sprzedawać w jeszcze łatwiejszy sposób. Platforma wspiera zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorców, dla których reguły panujące w handlu tradycyjnym są często trudne do przyjęcia.

19
17.03.2021 16:10

GIEŁDA
 / 
Tąpnięcie na akcjach Allegro. Główni właściciele sprzedają miliony akcji

Allegro znalazło się znowu w centrum uwagi giełdowych inwestorów. Kurs akcji spadł do najniższego poziomu od debiutu spółki na GPW. Są w środę ponad 5 proc. na minusie po tym, jak główni właściciele ogłosili sprzedaż prawie 77 mln akcji.

389
10.03.2021 10:03

OVH
 / 
Serwerownia OVH spłonęła. Spore utrudnienia w polskim internecie

W nocy z wtorku na środę w Strasburgu spłonęła serwerownia firmy OVH. Problem w tym, że z jej usług korzystało wiele serwisów działających w Polsce. Utrudnienia czekają niektórych sprzedawców, którzy handlują na Allegro.

17
04.03.2021 10:56

HANDEL
 / 
Allegro chce zatrudnić 1500 pracowników. Zamierza poprawić rekordowe wyniki

Allegro pręży muskuły przed nowym konkurentem. Chwali się podwojeniem zysków a także planami zwiększenia zatrudnienia o połowę i setkami milionów złotych odłożonych na inwestycje.

85
03.03.2021 19:09

MASZYNY
 / 
Allegro szykuje rewolucję. Firma wybrała dostawcę automatów paczkowych

Do końca tego roku Allegro planuje postawić 1,5 tys. własnych maszyn paczkowych w polskich miastach - informuje spółka w komunikacie prasowym. Podpisała już w tym celu list intencyjny z polską spółką Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek.

bDSNKODH
9
02.03.2021 23:12

BIZNES MÓWI
 / 
Amazon vs Allegro. To walka na lata [OPINIA]

Konkurencja Amazona z Allegro nie będzie jednorazowym zwarciem w momencie wejścia na rynek. Nie będzie nokautu, a długoterminowa walka na przynajmniej kilku frontach - pisze Rafał Warecki, prezes Domodi.

3
02.03.2021 11:10

INWESTOWANIE
 / 
Amazon w Polsce. Allegro pręży muskuły na giełdzie

Amerykański gigant Amazon uruchomił swoją platformę w Polsce. Co na to konkurencyjne Allegro? Pokazuje, że nie zamierza się poddać. Akcje na giełdzie w Warszawie poszły w górę.

3
22.02.2021 12:43

HANDEL
 / 
Firmy odraczają płatności. Oferta Allegro cieszy się wielką popularnością

Firmy, jak tylko mają możliwość odroczenia terminu płatności, to z niego korzystają. Widać to po statystykach Allegro. Średnia wartość zamówień realizowanych w ramach nowej oferty jest ponad 12 razy większa niż standardowe zakupy.

2
19.02.2021 10:05

HANDEL
 / 
Chwila nieuwagi i rachunki na tysiące złotych. "Odpowiedzialność spoczywa na nas dorosłych"

Ojciec 5-latki, która kupiła na Allegro figurki z ulubionej bajki miał szczęście. Kosztowało go to jedynie 59 zł. Ale rachunki w innych przypadkach bywają dużo wyższe, sięgają tysięcy złotych. Dzięki technologiom płacenie za rzeczy nigdy nie było prostsze. Za wysokie rachunki nie ma co winić dziecka, warto je edukować pod kątem finansowym - wskazują eksperci.

bDSNKODN
52
02.02.2021 17:26

SKLEPY INTERNETOWE
 / 
Amazon zmieni e-handel? Sprzedawcy nie są zachwyceni ofertą giganta

Przez lata branża e-commerce narzekała na rosnące prowizje od sprzedaży w serwisie Allegro. Pojawiały się głosy, że jak w końcu na nasz rynek wejdzie Amazon, to sprzedawcom będzie łatwiej. Teraz zapał nieco opadł.

11
27.01.2021 11:57

GIEŁDA
 / 
Amazon wchodzi do Polski. Kurs Allegro mocno w dół

Kurs akcji Allegro na warszawskiej giełdzie spada w środę po tym, jak gigant e-commerce Amazon ogłosił, że wchodzi do Polski.

21.01.2021 10:35

IMPACT2020
 / 
Allegro zmienia siedzibę główną. Liczba pracowników może wzrosnąć dwukrotnie

Poznański zespół Allegro przeniesie się do Nowego Rynku - kompleksu budynków biurowych w centrum miasta. Zajmie tam 10 pięter i niemal 25 tys. m.kw., z możliwością dalszej ekspansji. To już trzecia, ale najważniejsza, ogłoszona w ciągu roku, po Warszawie i Krakowie, inwestycja w nowe biura Allegro.

60
19.01.2021 13:11

HANDEL
 / 
Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki

Firmom InPost i Allegro rośnie konkurencja. Alibaba – chiński koncern, do którego należy platforma e-handlu AliExpress – zapowiada dostawy w ciągu 15 dni oraz uruchomienie w Polsce własnej sieci automatów na paczki. Jak ustalił portal money.pl, obsługą urządzeń ma zająć się Cainiao – wewnętrzna firma logistyczna Alibaby.

bDSNKODO
1
22.12.2020 12:36

E-COMMERCE
 / 
Dostawa w 24 godziny. E-handel przyspiesza

Allegro zbuduje własną sieć punktów odbioru przesyłek? - Od dłuższego czasu rozwijamy usługi logistyczne, przykładem jest tu Allegro Smart, czy też możliwość wysyłek paczek przez naszą platformę. Ten trend będzie się nasilał, więc jak najbardziej będziemy rozwijać nasze usługi. Z drugiej strony, nie komentujemy naszych planów, ale jestem przekonany, że wraz z dynamicznym rozwojem e-handlu, również poziom i oferta usług logistycznych będzie się bardzo dynamicznie rozwijać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. - Oczekiwania klientów są coraz większe. Obecnie standardem jest dostawa w ciągu dwóch dni, my oczekujemy, że w ciągu roku czy dwóch ten standard to będą 24 godziny. Ostatnio wdrożyliśmy innowację - wysyłka w weekend. Spotkała się z bardzo pozytywną reakcją klientów. Jeżeli ktoś zamawia coś w sobotę i dostaje to w niedzielę lub poniedziałek rano, jest bardzo zaskoczony. Myślę, że jak najbardziej trendem, który będzie dominował, to przyspieszenie dostaw - dodał Zapłata w rozmowie z money.pl.

1
22.12.2020 12:23

PREZENTY
 / 
Nietrafiony prezent? Możesz na nim zarobić

Każdemu zdarzyło się otrzymać nietrafiony prezent. Jednak nie musi zalegać w szafie, można go odsprzedać. - Nasz zespół przygotował specjalną kampanię, która zaczyna się po świętach i trwa jeszcze w styczniu. Pozwolimy Polakom na wystawienie nietrafionych prezentów na naszej platformie bez dodatkowych kosztów. Co roku setki tysięcy osób korzysta z tej opcji, sądzę, że będzie ona popularna również w tym roku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. - Zaraz po świętach również na naszej platformie startują zimowe wyprzedaże. Sezon handlu jest cały czas bardzo aktywny. Nie śpimy, działamy - dodał. Dopytywany o to, na jakie przeceny mogą liczyć klienci, odparł, że to będzie zależało od kategorii produktu. - Na przykład poziom zapasów zabawek, ze względu na pandemię i zaostrzające się ograniczenia, nie jest wysoki, nie będzie tu pewnie dużych obniżek. Są jednak kategorie mniej popularne i tu należy spodziewać się bardzo dobrych promocji. Dotyczy to choćby elektroniki, mediów, książek, odzieży czy mody - podkreślił Zapłata w rozmowie z money.pl.

2
22.12.2020 10:31

ŚWIĘTA
 / 
Zakupy na święta on-line. Polacy idą na rekord

Polacy wpadli w szał przedświątecznych zakupów w internecie? - Ten okres przedświąteczny zaczyna się w ostatnim tygodniu listopada, to jest tak zwany Black Week i Black Friday. W tym roku odnotowaliśmy rekordową sprzedaż. Tradycyjnie rekordowym dniem jest zawsze drugi poniedziałek grudnia. 14 grudnia, tylko tego dnia, sprzedaliśmy 4,6 mln przedmiotów, w każdej sekundzie dokonywano 117 zakupów. W e-commercie to jest naprawdę rekordowy sezon świąteczny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. Był też dopytywany o zakupowe zaskoczenia. - Asortyment, który dobrze się sprzedaje, jest dość tradycyjny. To prezenty, zabawki, elektronika. W pierwszej fali pandemii było widać, że kategorią, która bardzo dynamicznie się rozwijała, były przybory fryzjerskie i maszynki do golenia. Teraz nie ma dużych zaskoczeń. To, co jest pozytywnym zaskoczeniem, to że operatorzy logistyczni bardzo sprawnie radzą sobie z pikiem świątecznym. Wiosenna fala pandemii wiele ich nauczyła, paczki dostarczane są w terminie - dodał Zapłata w rozmowie z money.pl.

2
22.12.2020 10:02

PREZENTY
 / 
Ostatni moment na prezent. Jeszcze zdąży dotrzeć

Ostatni moment na świąteczne zakupy. - Cały czas na naszym serwisie i pewnie u wielu graczy e-commercowych można znaleźć oferty, które docierają do domu następnego dnia. Poza tym oferujemy możliwość zamówienia prezentu on-line i odebrania go w dowolnym terminie u partnera - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. Był też pytany, czy przez epidemię koronawirusa Polacy przenieśli świąteczne zakupy do sieci. - Epidemia oczywiście bardzo wpłynęła na handel w internecie i na handel tradycyjny. Widzimy od wielu miesięcy przyspieszenie trendu, który obserwujemy od wielu lat - trendu zakupów on-line. Związane jest to z tym, że zakupy on-line są bezpieczne, wygodne i pozwalają na dostęp do bardzo szerokiej oferty, te zalety zostały docenione przez Polaków. Pandemia wpłynęła także na zachowanie polskich firm, widzimy na Allegro bardzo duży wzrost aktywności polskich przedsiębiorców w sieci, handluje u nas 125 tys. firm, a jeszcze ok. rok temu było to ok. 100 tys. - powiedział Zapłata w rozmowie z money.pl.

1
22.12.2020 8:55

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Ostatni moment na zakupy w sieci

Dziś w programie tematem ostatnie zakupy w sieci przed świętami, gościem będzie Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. W drugiej części o wyższych rachunkach Polaków w 2021 roku rozmawiamy z Rafałem Gawinem, prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Zapraszamy od 9.15.