Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Debiuty na GPW. Zarząd oczekuje 20 nowych spółek na głównym parkiecie

1
Podziel się

W tym półroczu na giełdzie w Warszawie zadebiutowało 8 spółek. W drugim powinno być ich jeszcze więcej. - W KNF jest kilka prospektów, wiemy o tym, że planują IPO spółki Emitel, Shoper. To nie będą takie duże debiuty, jak w przypadku Pepco, ale będą to bardzo ciekawe spółki - wskazuje zarząd GPW.

Debiuty na GPW. Zarząd oczekuje 20 nowych spółek na głównym parkiecie.
Debiuty na GPW. Zarząd oczekuje 20 nowych spółek na głównym parkiecie.
bEiDQtnV

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oczekuje łącznie około 20 debiutów na rynku głównym w tym roku, co przełoży się na wyższy wzrost obrotów, poinformowała członek zarządu GPW Izabela Olszewska.

"Widzimy, że jest duże zainteresowanie dobrych spółek debiutem na giełdzie. W tej chwili jest siedem prospektów emisyjnych złożonych w Komisji Nadzoru Finansowego, rozmawiamy z wieloma spółkami. Możemy oczekiwać ok 20 debiutów w tym roku na rynku głównym, co powinno przełożyć się też na zwiększone obroty" - powiedziała Olszewska podczas wideokonferencji.

Olszewska przypomniała, że do chwili obecnej na rynku głównym GPW zadebiutowało 8 spółek, a na NewConnect 13, o łącznej wartości IPO 5,8 mld zł.

bEiDQtnX

"Jak wspomniałam, w KNF jest kilka prospektów, wiemy o tym, że planują IPO spółki Emitel, Shoper. To nie będą takie duże debiuty, jak w przypadku Pepco, ale będą to bardzo ciekawe spółki, więc oczekujemy tutaj zainteresowania inwestorów. Duże jest także zainteresowanie rynkiem NewConnect i są to spółki już nie tylko z sektora gamingowego, ale także technologicznego, biotechnologicznego i tutaj również liczymy na dużą liczbę debiutów" - dodała Olszewska.

Dodała, że w I kw. 2021 r. na rynku SPO miało miejsce 47 takich ofert o wartości 300 mln zł. "W kwietniu było kontynuowane SPO co też zwiększy masę tych nowych dodatkowych emisji czyli IPO i SPO. Uważamy, że ten rok w tej kategorii będzie rokiem udanym dla warszawskiej giełdy" - powiedziała Olszewska.

Dodała, że pojawią się na GPW również kolejne kontrakty terminowe na akcje, w tym na akcje Pepco.

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

bEiDQtoy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Makler
4 tyg. temu
Pseudo giełda . Żadna znacząca i myśląca spółki na niej nie zadebiutują ha ha. Jaki kraj PIS taka giełda. Pozdrawiam