Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dekpol Budownictwo zbuduje fabrykę rowerów dla RTE Poland

3
Podziel się

Dekpol Budownictwo wybuduje, jako generalny wykonawca robót budowlanych, kompleks obiektów produkcyjnych dla portugalskiej firmy RTE Poland, podała spółka. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 20 tys. m2 zostanie zrealizowana w Brześciu Kujawskim koło Włocławka. W fabryce, która zapewni około 70 nowych miejsc pracy, wytwarzane będą rowery przy zastosowaniu rozwiązań z obszaru Industry 4.0.

Dekpol Budownictwo zbuduje fabrykę rowerów dla RTE Poland
bEgxBred

"Dekpol Budownictwo zrealizuje kontrakt obejmujący budowę nowoczesnej fabryki dla portugalskiego producenta rowerów. Kompleks obiektów przemysłowych na terenie gminy Brześć Kujawski zapewni ponad 20 tys. m2 powierzchni użytkowej, na działce liczącej 6,5 hektara. Około 18 tys. m2 stanowić będą pomieszczenia produkcyjne i części techniczne. Pozostałe blisko 2 tys. m2 powierzchni przeznaczone będzie na cele socjalno-biurowe. W ramach kompleksu wzniesiony zostanie wyjątkowy magazyn, którego wysokość wyniesie ponad 30 metrów" - czytamy w komunikacie.

Rowery wyprodukowane w nowej fabryce będą dostarczane do partnera biznesowego RTE - sieci sklepów Decathlon. W fabryce znajdą szerokie zastosowanie rozwiązania z obszaru Industry 4.0 oraz wykorzystane najnowocześniejsze, zautomatyzowane i bezpieczne dla środowiska maszyny oraz urządzenia, podkreślono.

Zgodnie z założeniami inwestora, w początkowym etapie działalności produkowane będzie 500 tys. szt. rowerów rocznie. Zakończenie tej fazy inwestycji i przekazanie gotowego obiektu planowane jest na przełom II i III kw. 2021 roku. Koncern RTE jest jednym z największych europejskich producentów rowerów w Europie. Zlokalizowanie kolejnej fabryki w Polsce jest realizacją strategii rozwoju portugalskiego inwestora.

bEgxBref

"Cieszymy się, że zbiór inżyniersko zaawansowanych obiektów, które wybudowaliśmy dla naszych klientów, już za kilka miesięcy powiększy się o budynek industrialny o wysokości dziesięciopiętrowego bloku mieszkalnego. Nowa fabryka RTE Poland wręcz zachwyca nas topowymi rozwiązaniami technicznymi oraz swoim rozmachem. Oprócz wyjątkowego formatu obiektu nasza firma zapewni inwestorowi wzmocnioną posadzkę przemysłową, która przeniesie intensywny ruch szybkobieżnych oraz w pełni automatycznych wózków magazynowych" - podsumował prezes Dekpol Budownictwo Michał Skowron, cytowany w materiale.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. Dekpol sprzedał 382 lokale w 2019 r. wobec 569 lokali w 2018 r.

bEgxBreG
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Rfn
5 miesięcy temu
Nawet rowera swojego nie umiemy skonstruować i wyprodukować.
Ale
5 miesięcy temu
Polacy nie umieją wyprodukować samochodu tylko rowery
jaśniak
5 miesięcy temu
ciekaw jestem czy z okazji tej portugalskiej inwestycji protesty złożyli portugalscy zwolennicy portugalskiego PiS....
bEgxBreH