Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dworczyk: Mamy zgłoszenia 8319 zespołów, co da ok. 3,4 mln szczepień miesięcznie

3
Podziel się

Warszawa, 12.12.2020 (ISBnews/ ISBzdrowie.pl) - Do realizacji Narodowego Programu Szczepień w całej Polsce zgłosiło się 8 319 zespołów. Zarejestrowane podmioty i punkty medyczne pozwolą osiągnąć zdolność operacyjną na poziomie ok. 3,4 mln szczepień miesięcznie, poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk. O północy minął termin zgłoszeń podmiotów leczniczych do Programu.

Dworczyk: Mamy zgłoszenia 8319 zespołów, co da ok. 3,4 mln szczepień miesięcznie
bDJdhPOZ

"Dzisiaj upłynął termin zgłaszania uwag, propozycji i wniosków zmian do projektu Narodowego Programu Szczepień, który zaproponowaliśmy w zeszłym tygodniu. W trakcie konsultacji wpłynęły 2 273 zgłoszenia" - powiedział Dworczyk podczas konferencji prasowej. Dodał, że najwięcej uwag dotyczyło bezpieczeństwa szczepionki oraz rejestru szczepień i działań niepożądanych (ma dopiero powstać).

Do realizacji programu zgłosiło się 8 319 zespołów realizujących szczepienia, co oznacza, że będzie można wykonać ok. 3,4 mln szczepień miesięcznie, podkreślił szef KPRM.

"Analizujemy teraz wszystkie zgłoszenia i sprawdzamy, na ile równomiernie pokrywają Polskę. Nasz cel to punkt szczepień w każdej gminie" - podkreślał Dworczyk.

bDJdhPPb

Punktami szczepień masowych mają zostać także szpitale tymczasowe.

"Chodzi o to, by program szczepień był realizowany jak najszybciej" - wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji.

"Szczepień nie zaczniemy w tych 8 tys. zespołów, tylko w szpitalach. Etapem 0 jest zaszczepienie medyków, personelu medycznego i wszystkich osób personelu administracyjnego i pomocniczego, który jest zatrudniony w szpitalach i przychodniach" - wyjaśniał minister.

W poniedziałek ma zostać opublikowana lista tzw. szpitali węzłowych (jest ich 508), które mają za zadanie przyjmować zgłoszenia od podmiotów leczniczych i aptek, które będą chciały zaszczepić personel.

bDJdhPPh

"Personel będzie zaszczepiony w szpitalach, które zostały podzielone na 3 grupy. Najważniejsze są szpitale węzłowe. Szpitale pediatryczne i onkologiczne, czyli szpitale monoprofilowe będą zajmowały się szczepieniem tylko swojego personelu. Zakłady opiekuńczo-lecznicze i zakłady lecznicze, które muszą zaszczepić swój personel i pacjentów to trzecia grupa" - tłumaczył Niedzielski.

"Do 16 grudnia szpitale węzłowe, inne szpitale i placówki lecznicze mają obowiązek zgłosić osoby, które będą podlegały szczepieniu i są tam zatrudnione. Po uzyskaniu wszystkich zgłoszeń w przyszłym tygodniu będziemy chcieli wystawić skierowania" - dodał minister.

Zgodnie z zapowiedziami, rząd zajmie się Narodowym Programem Szczepień na najbliższym posiedzeniu we wtorek. Jak zapowiedział Dworczyk, "do końca grudnia uzyskamy pełną zdolność do szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia".

bDJdhPPC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(3)
Damian
3 miesiące temu
Oglądał ktoś komisje zdrowia? Monthy python... Propaganda, żeby jak najwiecej ludzi zachęcić do wstrzykiwania sobie nie wiadomo czego (mowy pochwalne bez wartości merytorycznej, żeby otrzymać odpowiedz „dobre to” wystarczy spytać dilera narkotyków o swój produkt). Nikt nawet nie mówił o badaniach, cenach, porównaniach tylko „jak najszybciej, jak najwiecej” - tego pewnie wymagają mocodawcy. Rzetelne wp nie przytoczyło w artykule nieśmiałego pytania jednej pani, ze w warunkach dla punktów szczepień i dostaw było tylko wymaganie o lodówkę. Ale nie lodówkę -80 stopni, jak wymaga Pfizer... A ze firma nie bierze odpowiedzialności (ciekawe dlaczego?) to powiedzą, ze szczepionka była zle dystrybuowana skoro tyle skutków ubocznych... Radzę samodzielnie szukać informacji, nie wierzyć mainstreamowym mediom i agentom wpływu jak np dr Simon, Grzesiowski itd Pętla się zaciska, powodzenia z programem „Narodowa Szpryca”. Poza tym Korwin Mikke miał racje mówiąc, ze żyjemy w ustroju niewolniczym (socjalizm, komunizm, państwo „opiekuńcze”). Szczepi nas nasz właściciel, czyli Państwo, nie jesteśmy już nawet właścicielami swojego ciała...
Vghj
3 miesiące temu
Ma być dobrowolna A już się pisze że zaszczepia cały personel. To część osób odejdzie z pracy nikt nie chce być królikiem doswiadczalnym skoro sam producent szczepionki umywa ręce od odpowiedzialności
Beata
3 miesiące temu
Wlosy staja na glowie Nikt nie zmusi mnie do tych szczepionek Bede walczyc o swoje zdrowie pazurami Zmuszanie do szczepionek jest nieetyczne jak i wciskanie kitu ze jest ok i szczepionki sa bezpieczne Jezeli beda nas zmuszac bedzie to ostatnia rzecz ktora zrobia Ktokolwiek to bedzie
bDJdhPPD