Notowania

telekomunikacja
13.12.2019 15:18

EBOR inwestuje 100 mln zł w obligacje Play. Sieć uruchamia 5G w pierwszym mieście

Operator sieci Play ze sprzedaży obligacji pozyskał od europejskiej instytucji 25 mln euro. Pieniądze te mają posłużyć modernizacji infrastruktury firmy i rozwojowi. Jednym z poważniejszych wyzwań jest technologia 5G. Pierwsze efekty już widać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Właściciel Play pozyskał finansowanie i będzie mógł rozwijać sieć. (Fot: Karol Makurat/REPORTER)

"Play, wiodący operator telefonii komórkowej w Polsce, rozszerzy swoją działalność dzięki udanemu lokowaniu pierwszej obligacji w walucie lokalnej wspieranemu przez EBOR" - czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia właściciel Play podjął decyzję o emisji nie więcej niż 1 500 niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 500 tys. zł każda i łącznej wartości nominalnej nie większej niż 750 mln zł. Jednym z inwestorów, który nabył obligacje okazał się EBOR.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował 25 mln euro, czyli nieco ponad 100 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na finansowanie modernizacji sieci telefonii komórkowej i inwestycje w efektywność energetyczną.

Budowa sieci 5G w Polsce. Minister mówi o organizacjach, które próbują wywołać "niepokój społeczny"

"Inwestycja wesprze modernizację mobilnej infrastruktury szerokopasmowej firmy za pomocą najnowocześniejszych energooszczędnych technologii, co przyczyni się do oszczędności energii i redukcji CO2" - czytamy w komunikacie. Celem jest m.in. uruchomienie sieci mobilnej na zieloną energię.

Do tej pory EBOR zainwestował w Polsce ponad 10 mld euro poprzez 422 różne projekty.

Właścicielowi Play potrzebne są pieniądze. Spore nakłady idą m.in. na rozwój sieci 5G. Operator właśnie poinformował, że rozpoczyna współpracę z miastem Gdynia i uruchamia 5G na obszarze aglomeracji trójmiejskiej.

- Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić sieć 5G pierwszemu miastu w Polsce. Tym samym jesteśmy na szybkiej ścieżce do wdrożenia technologii 5G na szeroka skalę - podkreśla prezes Jean Marc Harion.

Play podało, że modernizując ponad 100 stacji bazowych, operator jako pierwszy udostępni 5G w warunkach rzeczywistych na tak szeroką skalę w Polsce.

Wdrożenie projektu na skalę komercyjną uzależnione jest wyłącznie od dostępności kompatybilnych urządzeń i uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: telekomunikacja, finanse, giełda, giełda na żywo, play, ebor, 5g, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-12-2019

człowiekdlaczego 5G się buduje mimo, że ludzie są przeciw?

13-12-2019

myNie da się skomentować, bo tu krytyka jest niemile widziana

13-12-2019

HenrykPlay to prawie bankrut.poczatek 2019 inni operatorzy pogonili go ze swich masztow i nadajnikow i tysiace ludzi od nich odeszlo...USLUGA SPRZEDAWANA … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)