Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Ekipa youtubera Friza jako firma jest warta 144 mln zł. Tak wycenia akcje JR Holding

123
Podziel się:

Karol Friz Wiśniewski już dawno przestał być tylko znanym youtuberem. Jest już prawdziwym biznesmenem. Wartość całego biznesu Ekipy na podstawie wycen akcji jednego z udziałowców można szacować na 144 mln zł. Większość giełdowych spółek może pozazdrościć takiego wyniku.

Ekipa youtubera Friza jako firma jest warta 144 mln zł. Tak wycenia akcje JR Holding
Karol Friz Wiśniewski (Youtube, Karol Friz Wiśniewski)

Lody Ekipy podbiły polskie sklepy. Młodzi klienci ustawali się w sklepowych kolejkach o 6 rano, a w sieci same papierki osiągały absurdalne ceny. Nieoficjalne wyliczenia wskazywały, że na konta youtuberów każdej doby trafiało około 100 tys. zł ze sprzedaży lodów.

A warto pamiętać, że to tylko niewielka część całego biznesu popularnej Ekipy, której najważniejszą postacią jest Karol Friz Wiśniewski. Gigantyczne pieniądze robi na reklamach z filmów zamieszczanych na YouTube, ze sprzedaży ubrań itp.

Na temat finansów Ekipy, jako spółki, mało wiadomo. Czasem ciekawe informacje można znaleźć w raportach giełdowych spółek, które mają akcje w Ekipa Holding. Takie znalazły się w publikacji spółki JR Holding.

Zobacz także: Pensja płatna pod stołem. "Solidarność" chce "policji pracy"

Z dokumentów wynika, że "wartość godziwa" niecałych 12 proc. akcji Ekipa Holding spółka JR Holding wyceniła na dokładnie 17 mln 217 tys. 900 zł. To oznacza, że cały biznes youtuberów to dokładnie 143 mln 842 tys. 105 zł.

To wynik lepszy od większości spółek giełdowych notowanych na głównym rynku GPW i NewConnect razem wziętych. Wszystkich jest około 800, a kapitalizację mniejszą od 143 mln zł ma blisko 500 z nich.

Friz już nie raz zapowiadał, że będzie chciał wprowadzić swoją firmę na giełdę. Ma się to stać poprzez połączenie z inną publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji tzw. "odwrotnego przejęcia".

Ekipa współpracuje już z kilkom giełdowymi firmami. W grudniu zaczęła negocjacje ze studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry. Umowę z innym przedstawicielem branży na giełdzie studiem T-Bull podpisała w lutym.

Prezes JR Holding, czyli spółki, która dokonała tak wysokiej wyceny biznesu Ekipy, w raporcie z dumą wskazuje, że zostały zaangażowane spore środki w akcje takich spółek jak Ekipa, SatRevolution oraz Saule.

- Wspólnym mianownikiem tych działań jest strategia inwestycji w perspektywiczne i szybko rosnące podmioty. JR Holding ma ambicję być odbierany jako firma inwestująca w przyszłość, w odważne i innowacyjne spółki - podkreślił prezes.

JR Holding Alternatywna Spółka Inwestycyjna - bo tak brzmi pełna nazwa firmy - koncentruje się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w spółki z branży: nowych mediów, energii odnawialnej, digital business, gier komputerowych i biotechnologicznej. Zaangażowana jest kapitałowo w ponad 20 spółkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(123)
Realista
3 lata temu
Dlatego ten świat stoi na głowie...
Bartek
3 lata temu
Kasę zarabia się głowa a nie pracując uczciwie na polu zbierając szparagi.
Maniek
3 lata temu
Mam 36 lat i jestem w grupie wiekowej o największej sile nabywczej w tym kraju. Nie mam pojęcia kim jest fritz i lody które komuś robi i g mnie to obchodzi...
Qqqqqqqq
3 lata temu
Banka spekulacyjna i juz... jak firmy IT ok. 2000r. Naglw sie wowczas okazalo ile one są realnie warte
Ad_obserwat
3 lata temu
Z dnia na dzień może być poniżej 0. To żadna firma.
...
Następna strona