Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
18.09.2020 12:34

Elektrotim zakłada realizację 2,4 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2020 r.

Elektrotim zakłada realizację planowanych na ten rok 2,4 mln zł nakładów inwestycyjnych pod warunkiem realizacji prognozy przychodów i wyników, poinformował prezes Ariusz Bober.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spółka planowała wydać 2,4 mln zł na inwestycje w 2020 r., a wydała do tej pory 774 tys. zł. Jeżeli nic się nie wydarzy szczególnego a prognoza będzie realizowana, to wydatki capex też zostaną zrealizowane. Jeżeli będzie potrzeba oszczędności to postaramy się kupić tylko to, co naprawdę niezbędne i skupimy się na zaoszczędzeniu gotówki" - powiedział Bober podczas telekonferencji.

W planach na 2020 r. było przeznaczenie 150 tys. zł na budynki, budowle i środki trwałe, 941 tys. zł na maszyny, urządzenia i środki transportu (do 30 czerwca zrealizowano 751 tys. zł) oraz 1 310 tys. na wartości niematerialne i prawne (zrealizowano 23 tys. zł).

"Jeżeli spółka znajdzie innowacyjne dla siebie segmenty rynku, nisze, sektory, i to będzie wymagało nakładów inwestycyjnych na sprzęt czy wyposażenie, to takie nakłady poczynimy" - wskazał prezes, zapytany o wielkość inwestycji w kolejnych latach.

Dodał, że grupa będzie realizowała również inwestycje o charakterze odtworzeniowym, głównie z zakresie sprzętu transportowego i specjalistycznego sprzętu budowlanego.

"Rewolucji nie przewidujemy. Nakłady inwestycyjne tak, ale rozsądnie, w miarę potrzeb i w miarę możliwości spółki" - podsumował.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2019 r. miał 258,6 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz