Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Erbud i Strabag oddały do użytku Szpital Południowy w Warszawie

0
Podziel się:

Konsorcjum firm Erbud i Strabag zakończyło budowę i przekazało do użytkowania Szpital Południowy w Warszawie na 310 łóżek, podał Strabag.

Erbud i Strabag oddały do użytku Szpital Południowy w Warszawie
bEDoMrkl

"Erbud ma za sobą kilkadziesiąt realizacji szpitali. Potrafimy je budować. Razem z firmą Strabag zrobiliśmy wszystko, by maksymalnie przyspieszyć prace i móc przyjąć pierwszych pacjentów przed terminem, w czasie trwania pandemii. Cieszę się, że to się udało, a mieszkańcy Warszawy i okolic będą mogli od dzisiaj leczyć się w tak nowoczesnym obiekcie" - powiedział wiceprezes Jacek Leczkowski, cytowany w komunikacie.

"Szpital Południowy, to trzeci obiekt po Szpitalu Jednodniowym i Bielańskim, który realizujemy dla m.st Warszawy. To ważna i długo oczekiwana inwestycja w tej części stolicy. Przy budowie tego nowoczesnego kompleksu wykorzystaliśmy nasze bogate doświadczenie. Dzięki współpracy z firmą Erbud możemy sprawnie przekazać szpital mieszkańcom Warszawy w czasie panującej pandemii" - dodał członek zarządu Strabag Sp. z o.o. Wojciech Trojanowski.

Szpital zlokalizowany jest u zbiegu ulic Rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi, w sąsiedztwie Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii. Obiekt docelowo będzie pełnił funkcję szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa. W związku z pandemią koronawirusa prace wykończeniowe zostały przyspieszone, by jednostka mogła rozpocząć przyjmowanie pierwszych pacjentów chorych na COVID-19 już w od 15 lutego br.

bEDoMrkn

W skład Szpitala Południowego wchodzą trzy budynki o łącznej powierzchni użytkowej 40 726 m2, w których docelowo zaplanowano miejsca na 310 łóżek szpitalnych. Na terenie szpitala znajdą się m.in: izba przyjęć, przychodnia przyszpitalna, laboratoria, oddziały położniczy i chirurgii ogólnej, ginekologiczny, intensywnej terapii i chorób wewnętrznych. Obiekt posiada nowoczesny oddział ratunkowy z podjazdem dla karetek pogotowia, podano także.

Na dachu budynku na specjalistycznej platformie o powierzchni około 325 m2 zlokalizowano lądowisko dla śmigłowców, które będzie mogło przyjmować maszyny o największych wymiarach.

Strabag SE jest europejskim koncernem budowlanym. Działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6 500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 5 mld zł.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. miała 2,31 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bEDoMrkO
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)