Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Exbud Konstrukcje złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia części mienia Skanska

1
Podziel się:

Exbud Konstrukcje złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia części mienia spółki Skanska, podał Urząd.

Exbud Konstrukcje złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia części mienia Skanska

Wniosek wpłynął 10 kwietnia br., sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja polega na nabyciu przez Exbud Konstrukcje Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach [...] części mienia innego przedsiębiorcy, tj. ściśle określonych aktywów należących do Skanska S.A. [...] Wskazane powyżej aktywa to ściśle określone składniki materialne i niematerialne będące aktywami Skanska związane z wybranymi obszarami działalności Oddziału Exbud Skanska w Kielcach działającego w strukturach Skanska, w tym do Oddziału Kolonia w Niemczech" - czytamy w komunikacie.

Exbud Konstrukcje jest nowo zawiązaną spółką, należącą do grupy kapitałowej powiązanej osobowo z Anną Bartelą i kapitałowo z Firmą Budowlaną Anna-Bud. Obszarem działalności spółki jest produkcja konstrukcji metalowych i ich części; produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej; kucie, prasowanie, wytłaczanie i walcowanie metali; metalurgia proszków; obróbka metali i nakładanie powłok na metale oraz obróbka mechaniczna elementów metalowych na terenie Polski oraz docelowo również prowadzenie działalności usługowej na terenie Republiki Federalnej Niemiec w zakresie: produkcji wyrobów w branży metalowej oraz produkcji prefabrykatów.

Skanska należy do Grupy Skanska, w której podmiotem dominującym jest Skanska AB. Obszarem działalności Skanska jest projektowanie i budowa budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, dróg i autostrad, dróg szynowych i kolei, mostów i tuneli, obiektów inżynierii wodnej oraz innych specjalistycznych obiektów, produkcja kruszyw, produkcja mieszanek mas bitumicznych, wytwarzanie i montaż konstrukcji stalowych, jak i usługi sprzętowe. Ponadto, Skanska prowadzi działalność usługową na terenie Republiki Federalnej Niemiec poprzez Oddział utworzony w ramach struktury organizacyjnej Skanska, które to usługi są realizowane poprzez usługi transgraniczne w oparciu o umowy o dzieło, w szczególności w zakresie: produkcji wyrobów w branży metalowej oraz produkcji prefabrykatów.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zorro
3 lata temu
Anna bud kupuje ?