Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
23.10.2020 14:43

Fitch podtrzymał rating BBB+ PKP Intercity, perspektywa stabilna

Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating dla PKP Intercity w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AA (pol), podał przewoźnik. Perspektywa ratingów jest stabilna. Ocena agencji uwzględnia wpływ pandemii na spółkę, podkreślono.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na ocenę wpływ miały m.in. silne i stabilne relacje ze Skarbem Państwa, realizacja przez spółkę usług publicznych w ramach umowy PSC. Obecne ratingi oraz ich stabilna perspektywa pokazują, że mimo trudnych uwarunkowań rynkowych związanych z pandemią PKP Intercity zachowuje pełną płynność finansową i prowadzi działania dostosowane do obecnej sytuacji, zapewniające stabilną sytuację spółki" - czytamy w komunikacie.

Agencja ocenia, że realizowany obecnie program inwestycyjny jest kluczowy dla PKP Intercity, a jego zakończenie pozwoli na zaoferowanie przez przewoźnika jeszcze lepszej siatki połączeń i podniesienie jakości świadczonych usług, dodał przewoźnik.

PKP Intercity to największy w Polsce kolejowy przewoźnik dalekobieżny. W 2019 r. spółka miała blisko 49 mln pasażerów wobec ponad 46 mln pasażerów rok wcześniej.

Tagi: finanse, bankowość, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz