Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.07.2020 13:13

Fuzja gigantów i przejęcie PGNiG. Notowania mocno w górę

We wtorek na rynku pojawiły się dwie ważne informacje. KE wyraziła zgodę na połączenie Orlenu z Lotosem. Z kolei Orlen poinformował, że podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia PGNiG. Zarówno kurs akcji Lotosu, jak i PGNiG idzie w górę o około 6 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Fuzja gigantów i przejęcie PGNiG. Notowania mocno w górę.

Z kolei notowania Orlenu idą w górę o niecały 1 proc. W tym samym czasie indeks WIG20, skupiający największe spółki na warszawskim parkiecie spada o 1 proc.

Komisja Europejska wyraziła warunkową zgodę na połączenie PKN Orlen z Lotosem. - To był bardzo trudny proces, ciężkie negocjacje - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. - Powiększony Orlen jest kluczowym podmiotem - dodał i zapowiedział kolejne fuzje. - W zamyśle mamy przejęcie PGNiG przez Orlen.

- Wykonujemy przełomowy krok w historii PKN Orlen. Po twardych negocjacjach uzyskaliśmy zgodę na przejęcie Grupy LOTOS na warunkach znacznie lepszych niż te proponowane pierwotnie przez KE. Jesteśmy gotowi do ekspansji i skutecznego konkurowania na nowych europejskich rynkach - powiedział Daniel Obajtek prezes PKN Orlen.

Chwilówki w czasach pandemii. "Są 5 razy tańsze"

We wtorek PKN Orlen poinformował, że spółka podpisała list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Daniel Obajtek poinformował też, że PKN Orlen prowadzi negocjacje w sprawie wymaganego przez Komisję Europejską zbycia części aktywów Lotosu i liczy na wymianę aktywów w innej części Europy.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, pkn orlen, lotos, pgnig
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2020

PIS = PRLbisAle sie spiesza zlodzieje z PIS Lotos zabiora z Gdanska i dochody zmniejsza miastu to opozycja bedzie musiala podniesc oplaty w miescie i sie … Czytaj całość

14-07-2020

uiop[tyuiOstatnio ceny gazu spadły o 10%, ale to wina PiS, ach ten zły PiS. Szkoda, że znów Pawlak nie podpisuje umów z Gazpromem.

14-07-2020

Wkurw.Ciekawe ile ministrowie w rządzie wykupili akcji Orlenu, przez poinformowaniem społeczeństwa.

Rozwiń komentarze (283)