Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
03.03.2020 11:34

Gaz-System: Gazociąg Goleniów-Lwówek z kompletem decyzji na budowę

Gaz-System otrzymał od wojewody lubuskiego pozwolenie na budowę gazociągu Goleniów-Lwówek, kluczowego elementu części lądowej Projektu Baltic Pipe w Polsce, podała spółka. Jest to ostatni etap uzyskiwania pozwoleń dla tej części inwestycji. Swoje decyzje wydali już wcześniej wojewoda zachodniopomorski i wielkopolski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazociąg o łącznej długości 191 km będzie biegł wzdłuż istniejącego gazociągu Szczecin-Lwówek. Trasa przecina trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i wielkopolskie. W lubuskim zlokalizowana jest w gminach: Strzelce Krajeńskie, Zwierzyn, Santok, Deszczno, Skwierzyna, Przytoczna oraz Pszczew, poinformowano.

Projektowany gazociąg został podzielony na dwa etapy realizacyjne:

- Etap I: Goleniów-Ciecierzyce, długości ok. 122 km;

- Etap II: Ciecierzyce-Lwówek, długości ok. 69 km.

Decyzja wojewody dotyczy obu etapów, zaznaczono.

"Dzięki dobrej współpracy z wojewodami w pierwszych dwóch miesiącach tego roku uzyskaliśmy większość pozwoleń potrzebnych do rozpoczęcia prac budowlanych w części lądowej Baltic Pipe. Proces przetargowy na wykonawcę robót i nadzór inwestorski na tym odcinku jest na zaawansowanym etapie" - powiedział prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień, cytowany w komunikacie.

Inwestycja ma zapewnić możliwość odbioru zwiększonej ilości gazu pochodzącego z gazociągu podmorskiego Baltic Pipe i terminalu LNG w Świnoujściu. Wpłynie na swobodny transport gazu do południowych regionów Polski poprzez połączenie z gazowym Korytarzem Północ-Południe, podsumowano.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz