Notowania

górnictwo
24.02.2020 10:43

Gaz-System ma umowę na rozbudowę terminalu LNG o nowe regazyfikatory

Gaz-System podpisał umowę z konsorcjum PORR i TGE Gas Engineering na rozbudowę instalacji regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (LNG) w terminalu w Świnoujściu o dodatkowe regazyfikatory SCV, dzięki czemu moce regazyfikacyjne zostaną powiększone o 50%.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Terminal LNG jest ważnym elementem budowy niezależności energetycznej. Cieszę się, że dziś uczestniczymy w kolejnym etapie zwiększania jego przepustowości" - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej.

"To jest kolejny moment, kiedy możemy powiedzieć, że strategia dywersyfikacji jest realizowana zgodnie z planem, zgodnie z terminem, jak zapowiedzieliśmy 4 lata temu. Ta umowa umożliwi uzyskanie w grudniu 2021 r. możliwości przyjęcia 7,5 mld m3 gazu do gazoportu" - dodał pełnomocnik rządu da. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Umowa obejmuje zaprojektowanie instalacji oraz montaż regazyfikatorów i pomp kriogenicznych. Kluczowe urządzenia zostały zamówione w październiku 2019 r. Gaz-System zakłada zakończenie I etapu rozbudowy terminalu do końca 2021 r.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz