Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz-System: Ruszyły konsultacje połączenia międzysystemowego Polska-Ukraina

1
Podziel się:

Gaz-System oraz Gas TSO of Ukraine - operatorzy systemów przesyłowych Polski i Ukrainy - zamierzają zawrzeć porozumienie międzyoperatorskie dotyczące połączenia międzysystemowego funkcjonującego w oparciu o stacje w Drozdowiczach i Hermanowicach, podała spółka.

Gaz-System: Ruszyły konsultacje połączenia międzysystemowego Polska-Ukraina

Zgodnie z postanowieniami rozporządzenia Komisji Europejskiej, rozpoczęły się konsultacje rynkowe treści porozumienia międzyoperatorskiego dla połączenia Polska-Ukraina, poinformowano w komunikacie.

Ewentualne uwagi można zgłaszać do 4 maja 2020 r. Po zakończeniu procesu konsultacji rynkowych Gaz-System oraz Gas TSO of Ukraine przeanalizują zebrane uwagi i jeśli będzie to konieczne dokonają zmian w treści umowy dotyczącej połączenia międzysystemowego, podano również.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Ehhhhh
2 lata temu
Jaki jest sens w kupowaniu gorszego gazu ukraińskiego od rosyjskiego? A no romantyczna polityka prowadzona przez polityków-historyków z szabelką w dłoni zamiast ekonomistów. A na końcu zawsze ucierpimy my.