Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
20.05.2020 11:11

GDDKiA i PKP PLK podtrzymują plany na 2020 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podtrzymują swoje plany inwestycyjne na bieżący rok, poinformowali przedstawiciele obu instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Plany inwestycyjne będziemy starali się kontynuować. Na ten rok mamy zaplanowane do ogłoszenia 25 przetargów, do dziś zostały ogłoszone 4, kolejne 6 będziemy chcieli ogłosić jeszcze w tym kwartale" - powiedział p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski, podczas debaty w ramach EEC Online.

"Na ten moment mamy, od początku roku 2020, podpisane 16 umów na kwotę 10 mld zł. Kolejne oczekują na podpisanie. Liczę, że Krajowa Izba Odwoławcza, tam gdzie mamy te tematy zamrożone, również się upora i nie będzie odwołań od następnych przetargów. W związku z tym plan 29 umów [zawartych] na ten rok byłby zrealizowany i mielibyśmy [zakontraktowaną] kwotę ok. 19 mld zł" - dodał szef GDDKiA.

Poinformował także, że Dyrekcja planuje uruchomić w tym roku ok. 3,5 mld zł w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

"Krajowy Program Kolejowy jest rozpędzony. 43 mld zł w podpisanych umowach są na placach budowy" - powiedział członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK Arnold Bresch, podczas debaty.

"Zamierzamy ogłaszać kolejne przetargi. W najbliższym czasie dwa: na elektryfikację linii Ełk-Korsze wraz z wymianą nawierzchni, a drugi na linię Białystok-Ełk. Zamierzamy do końca roku podpisać kolejne umowy i ogłosić przetargi. W sumie tych przetargów nas czeka na kwotę ok. 11 mld zł" - kontynuował przedstawiciel PLK.

Przypomniał, że poprzedni rok PKP PLK zakończyło z rekordowym wynikiem w zakresie realizacji inwestycji: ponad 10 mld zł. "A w tym roku mamy zamiar zafakturować kilkanaście mld zł. Plany założone na ten rok realizowane są bez opóźnień" - zakończył Bresch.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-05-2020

opiniaMinister Szumowski to moja prywatna wielka gwiazda rzadu. Nawet jesli POeci szczuja.

24-05-2020

myszkaTak jest i będzie z ministrem Łukaszem Szumowskim, który występuje i spokojnie, prostym językiem tłumaczy ludziom jak jest. Mówi szczerze, widać po … Czytaj całość

24-05-2020

karSzumowski Krolem Polski

Rozwiń komentarze (24)