Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
05.03.2020 11:48

GDDKiA: Oferta Budimeksu warta 204 mln zł wybrana w przetargu na budowę odc. S5

Oferta Budimeksu została została wybrana w przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy, podała GDDKiA. Kontrakt o wartości 204 mln zł spółka zrealizuje w terminie 31 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Podpisanie umowy planowane jest na kwiecień 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Najniższą ofertę na kwotę 156 mln zł złożyło konsorcjum firm NDI oraz NDI Sopot, jednak ta oferta została odrzucona, ponieważ konsorcjum nie udzieliło wyjaśnień dotyczących wyliczenia ceny oferty. Wybrana została kolejna pod względem ceny oferta, którą złożyła firma Budimex, podano.

"Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w kwietniu 2020 r. Inwestycja będzie realizowana w systemie 'Projektuj i buduj', gdyż wykonawca zadania ma możliwość optymalizacji rozwiązań zawartych w projekcie budowlanym i wykonawczym. Wykonawca może także wykonywać zadanie bez optymalizacji projektu, na podstawie decyzji ZRID, którą otrzymaliśmy w grudniu 2019 r. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2023" - czytamy w komunikacie.

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie budowa drogi S5 na odcinku Ornowo - Wirwajdy o długości ok. 5 km. W ramach zadania przewidziana jest budowa dodatkowych jezdni obsługujących teren przyległy. Ponadto przebudowane zostaną drogi poprzeczne innych kategorii kolidujące z drogą S5. Będzie to droga o przekroju dwujezdniowym. Powstanie na niej węzeł Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt, wskazano również.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16, która docelowo stanie się częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz - Ostróda i stanowić będzie element ciągu dróg ekspresowych w północnej Polsce na linii wschód - zachód, na który złożą się: S10 Szczecin - Piła - Bydgoszcz, S5 Bydgoszcz - Grudziądz - Ostróda, S7 Ostróda - Olsztynek, S51 Olsztynek - Olsztyn, S16 Olsztyn - Ełk oraz S61 Ełk - Budzisko.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

BenekBrakuje w tych planach budowy S22

05-03-2020

MałyZgadza się o drodze 22 się ni mówi a to dawna Berlinka

Rozwiń komentarze (2)