Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
30.04.2020 12:55

GDDKiA ogłosiła przetarg na Południową Obwodnicę Białegostoku w ciągu S19 i DK65

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 oraz odcinka drogi krajowej nr 65, które utworzą Południową Obwodnicę Białegostoku, podało Ministerstwo Infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzisiaj ogłaszamy przetarg na realizację pierwszych odcinków szlaku Via Carpatia w województwie podlaskim. Przed nami kolejne przetargi i kolejne realizacje odcinków między Białymstokiem a Lublinem. Obiecaliśmy, że droga ekspresowa S19 powstanie do 2025 r. i dotrzymujemy słowa" - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, cytowany w komunikacie.

Przetarg obejmuje dwa zadania: S19 od węzła Białystok Zachód do węzła Księżyno (16,6 km) oraz S19 od węzła Księżyno do węzła Białystok Południe (7,9 km), wraz z budową DK65 od węzła Białystok Południe do planowanego ronda w rejonie Grabówki (13,6 km) - wylot z Białegostoku w kierunku granicy z Białorusią, wyjaśniono.

Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj. Podpisanie umów zaplanowano na IV kw. 2020 r., uzyskanie zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej przewidziane jest na II kw. 2022 r., a budowa na lata 2022-2024, podano także.

"Białystok od lat czeka na południową obwodnicę. Dzisiaj marzenia mieszkańców miasta stają się rzeczywistością. Ogłaszamy przetarg na odcinki: Białystok Zachód - Księżyno i Księżyno - Białystok Południe w standardzie drogi ekspresowej i odcinek Białystok Południe-Grabówka w standardzie drogi głównej ruchu przyspieszonego. Nowe obejście Białegostoku i łącznik do drogi krajowej 65 uwolni mieszkańców miasta od uciążliwego ruchu ciężarowego. Dzięki tym inwestycjom zwiększy się poziom bezpieczeństwa i zmniejszy zanieczyszczenie powietrza w mieście" - dodał wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W ramach inwestycji powstaną dwa dwujezdniowe fragmenty drogi ekspresowej S19, przystosowane do ciężkiego ruchu. Rodzaj konstrukcji nawierzchni, beton cementowy czy asfalt, wybierze wykonawca. Na trasie powstaną 3 węzły: Białystok Księżyno (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 678), Białystok Starosielce (połączenie z jedną z głównych ulic Białegostoku - ul. Popiełuszki) i Białystok Południe (skrzyżowanie z DK65, węzeł zapewni relację Białystok - Lublin oraz do granicy państwa w Bobrownikach). Odcinek DK65 przy węźle Białystok Południe będzie dwujezdniowy na długości ok. 1 km.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz