Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Getin Holding: Termin przeniesienia własności aktywów ukraińskich to 30 VI

0
Podziel się

Termin, do którego powinno nastąpić przeniesienie na kupujących własności akcji Idea Bank Ukraina i udziału w NFS, przewidziany w warunkowej umowie sprzedaży Idea Bank Ukraina i LLC New Finance Service (NFS), został przedłużony do 30 czerwca 2020 roku, podał Getin Holding.

Getin Holding: Termin przeniesienia własności aktywów ukraińskich to 30 VI
bErblxcl

"Zarząd Getin Holding [...] zawarł, jako sprzedający, aneksy:

1) do warunkowej umowy sprzedaży 100% akcji Idea Bank spółka akcyjna z siedzibą we Lwowie, Ukraina podpisanej w dniu 20 grudnia 2019 r. z Dragon Capital Investments Limited z siedzibą w Nikozji, Cypr, Dragon Capital New Ukraine Fund L.P. z siedzibą w St. Helier, Jersey i osobą fizyczną, jako kupującymi, oraz Dragon Capital LLC z siedzibą w Kijowie, Ukraina, jako brokerem;

2) do warunkowej umowy sprzedaży 100% udziału LLC New Finance Service z siedzibą w Kijowie, Ukraina (NFS, warunkowa umowa sprzedaży NFS), podpisanej w dniu 20 grudnia 2019 r. z Napalor Holdings Limited z siedzibą w Nikozji, Cypr, jako kupującym" - czytamy w komunikacie.

bErblxcn

Na podstawie ww. aneksów postanowiono m.in., że przewidziany w warunkowej umowie sprzedaży Idea Banku i warunkowej umowie sprzedaży NFS termin, do którego powinno nastąpić przeniesienie na kupujących własności akcji Idea Bank Ukraina i udziału w NFS został przedłużony do dnia 30 czerwca 2020 roku.

20 grudnia 2019 r. Getin Holding zawarł warunkowe umowy sprzedaży 100% akcji Idea Bank (IB) oraz 100% udziału LLC New Finance Service (NFS) - swych spółek zależnych. Warunkowa umowa sprzedaży IB została zawarta z Dragon Capital Investments Limited, Dragon Capital New Ukraine Fund L.P. i osobą fizyczną, jako kupującymi, oraz Dragon Capital LLC jako brokerem. Warunkowa umowa sprzedaży NFS została zawarta z Napalor Holdings Limited, spółką wskazaną przez kupujących. Oczekiwano wówczas, że przeniesienie własności akcji Idea Bank Ukraina oraz NFS nastąpi nie później niż do 31 maja 2020 r.

Grupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

bErblxcO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)