Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
05.03.2020 09:06

Giełda kuruje się z koronawirusa. Widać odbicie

Nawet o 4 proc. wzrosły we wtorek najważniejsze indeksy na Giełdzie Papierów Wartościowych. WIG20 na zamknięciu notowań wzrósł o 4,53 proc., a WIG o 4,15 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Na warszawski parkiet we wtorek powrócił kolor zielony (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Ostatnie tygodnie to fatalna passa dla warszawskiej giełdy. Najważniejsze indeksy osiągnęły poziomy niewidziane od 2008 roku, gdy na całym świecie szalał kryzys gospodarczy.

Apogeum spadków przypadło na ubiegły tydzień. Sytuacja była na tyle poważna, że oświadczenie postanowił wydać prezes GPW Marek Dietl. Napisał on w poniedziałek, że "wraz z odpowiednimi organami państwa zrobi wszystko, żeby zapewnić stabilność rynku i zadbać o bezpieczeństwo obrotu".

Wtorek dał inwestorom nadzieję na koniec złej passy. Pomogły w tym informacje z amerykańskiego rynku, gdzie Rezerwa Federalna na nadzwyczajnym posiedzeniu zdecydowała się obniżyć stopy procentowe o 50 punktów bazowych.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

To reakcja na szalejący na całym świecie, również w USA, koronawirus. Fed tłumaczył, że znacząco wzrosło ryzyko gospodarcze, związane z wirusem.

W efekcie na zamknięciu notowań parkiet zaświecił się na zielono. WIG20 wzrósł o 4,53 proc, a WIG o 4,15 proc. W górę poszły też mWIG40 i sWIG80 o odpowiednio 3,55 i 2,67 proc. Wciąż jednak daleko, by odrobić straty z ubiegłego tygodnia.

Najmocniej urósł mBank, który we wtorek podrożał o 12,87 proc. Sporo zyskały również CCC i CD Projekt. Na minusie była tylko jedna spółka - Play stracił we wtorek 0,32 proc.

Obroty na rynku akcji wyniosły we wtorek 1 291,45 mln zł.

Na GPW wzrosły ceny akcji 265 spółek, 73 spadły, a 110 nie zmieniły się.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, gpw, akcje, wiadomości, giełda na żywo, komentarze giełdowe
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

PolNie buj zaby spadnie znowu na pysk

04-03-2020

JanekSpekulanci jeżdżą ,a wy im w tym pomagacie. Akcje sprzedałem. Rachunek zamknąłem i was piep.zę

04-03-2020

prawdaNielogiczne to co piszecie. W Polsce nie było koronawirusa to giełda dołowała. W polsce pojawił się koronawirus i giełda od razu do góry. Takie są … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)