Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Gigantyczny bonus dla szefa Apple. Wzbogacił się o 750 mln dolarów

17
Podziel się:

Tim Cook, który świętował właśnie 10 lat na stanowisku dyrektora generalnego Apple, wzbogacił się o 750 mln dolarów. Otrzymał gigantyczny pakiet akcji producenta iPhone'a, który spieniężył.

Gigantyczny bonus dla szefa Apple. Wzbogacił się o 750 mln dolarów
Gigantyczny bonus dla szefa Apple. Tim Cook wzbogacił się o 750 mln dolarów (Wikimedia Commons, Catalin Abagiu)

Olbrzymi bonus to rezultat umowy zawartej dekadę temu, kiedy Cook obejmował stery w Apple.

Wynagrodzenie Cooka w postaci akcji było zależne w dużej mierze od wyników spółki w ciągu ostatnich trzech lat w porównaniu do innych firm z indeksu S&P 500, który skupia największe spółki notowane na amerykańskiej giełdzie.

W okresie od sierpnia 2018 do 2021 roku Apple poradził sobie świetnie, generując zwrot dla akcjonariuszy w wysokości prawie 192 proc.

Zobacz także: Wzrost składki zdrowotnej. "To będzie katastrofa, a co najmniej ogromne turbulencje"

Transakcje zostały ujawnione w opublikowanym w czwartek raporcie. Ujawniono także, że Cook przekazał akcje Apple o wartości około 10 milionów dolarów na cele charytatywne. Nie ujawniono natomiast nazwiska odbiorcy.

Apple to najwyżej wyceniania firma na świecie, której kapitalizacja rynkowa wynosi 2,4 biliona dolarów. Kurs Apple wzrósł w tym roku o około 11 proc.

Bloomberg szacuje majątek Cooka na około 1,5 miliarda dolarów. Cook dołączył do Apple w 1998 roku i przed objęciem obecnego stanowiska zajmował różne stanowiska kierownicze.

Został mianowany dyrektorem generalnym w sierpniu 2011 roku, po ustąpieniu współzałożyciela Apple Steve'a Jobsa. Jobs zmarł kilka tygodni później na raka trzustki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
podatnik
2 lata temu
Tak jest w USA a jak jest w PRLu bis ano tak: GPW już dawno powinna być zlikwidowana! Pierwszy przykład z brzegu: Orange PL za śp. Kulczyka akcje 38 PLN, za geniusza PRLu bis Macieja Wituckiego: TP S.A. - ruina finansowa, akcje po 6 PLN, spadek wartości firmy o 80%, dywidendy brak, tylko Zarząd i RN bez zmian zarobki zawsze w milionach(Zarząd, setki tysięcy RN), następnie powtórzenie numeru z Orange PL, Work Service i w nagrodę za swoje dokonania tow. Henryka Bochniarz oddaje mu swój stołek w Konfederacji Lewiatan tak wygląda PRL bis od środka i do tego facet jest na tyle bezczelny, że chce nauczać innych Odpowiedzialnego Biznesu! PRL bis must go on!
Spooke
2 lata temu
Żeby zwykłych ludzi mniej bolało 10 baniek na cele charytatywne... odpisane od podatku :-) Szacun
obywatel
2 lata temu
Szkoda, że pensje polityków nie są zależne od wyników. Bo Ci z obecnego rządu musieliby jeszcze dopłacać biorąc pod uwagę jakie zadłużenie kraju wyprodukowali.
nick
2 lata temu
Przez takich ludzi jest bieda na świecie. Tacy ludzie kupują media , polityków, całe kraje, wmówią wam co jest wam potrzebne. co jest dobre a co źle .
Lucek
2 lata temu
Kupujcie od masonów ich produkty. Będą was mordować za wasze pieniądze.