Notowania

google
05.02.2019 12:12

Google poprawia wyniki. Akcje giganta na minusie

Właściciel Google w 2018 roku sprzedał usługi i produkty za kwotę 137 mld dolarów. Dzięki temu wyraźnie wzrosły zyski. Choć statystyki na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze, inwestorzy po raporcie wyprzedawali akcji spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Władze Google odkryły wszystkie karty. (Fot: turtix)

Za oceanem trwa sezon publikacji raportów kwartalnych. Wynikami pochwalił się Google, a dokładniej spółka Alphabet, do której należy cały biznes związany z najpopularniejszą na świecie przeglądarką. Okazało się, że zarówno sprzedaż jak i zyski w porównaniu z poprzednim rokiem poszły w górę.

W ostatnich trzech miesiącach 2018 roku przychody Google przekroczyły 39 mld dolarów. To o 7 mld dolarów więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Około 80 proc. sprzedaży spółka generuje z reklam. Reszta to różnego rodzaju sprzęty i usługi, takie jak smartfon Google Pixel, sklep Google Play czy głośniki Home Hub.

Pierwsze kroki z Asystentem Google

Jeszcze bardziej na korzyść Google świadczą zyski. Na czysto Google zarobił prawie 9 mld dolarów. Rok wcześniej miał 3 mld dolarów straty.

Mogłoby się wydawać, że inwestorzy na najnowsze dane zareagują pozytywnie, a akcje firmy pójdą w górę. Tymczasem notowania spółki Alphabet spadają około 3 proc. To oznacza spadek wartości biznesu o ponad 20 mld dolarów. Na koniec poniedziałkowej sesji kapitalizacja firmy wynosiła 790 mld dolarów.

(google finance)
(Fot: google finance)

Inwestorzy mogą z niepokojem patrzeć na wydatki Google, które tylko w końcówce ubiegłego roku sięgały prawie 7 mld dolarów. Były prawie dwukrotnie większe niż rok wcześniej. Władze spółki przekonują jednak, że kosztowne inwestycje przyniosą w przyszłości wymierne korzyści.

- Podstawowa działalność wciąż rośnie w imponującym tempie, ale znaczące wydatki pokazują, że wzrost biznesu nie jest tak prosty do wytłumaczenia, jak się wydawało - komentuje spore wydatki George Salmon, analityk giełdowy w firmie finansowej Hargreaves Lansdown, cytowany przez agencję Reuters.

Władze Google tłumaczą, że firma będzie dalej intensywnie inwestować, m.in. w usługi oparte na sztucznej inteligencji.

Dobra końcówka roku pozwoliła zakończyć cały 2018 rok wyraźnie powyżej statystyk z 2017. Google z tytułu sprzedaży głównie reklam zainkasowało prawie 137 mld dolarów, osiągając 30,7 mld dolarów zysku. W rok wyniki wzrosło odpowiednio o 26 i 18 mld dolarów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: google, alphabet, giełda, wyniki, wiadomości, wiadomości, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2019

będziesz siedzieć, bandytkojak na babiszona spod TVP E.Podleśna zatrudnioną w szpitalu się patrzy, to też na oko normalna, a w rzeczywistości to bandytka, chcąca demokrację w … Czytaj całość

05-02-2019

§.marichuana akcje sie kupuje.za 2-3 lata 2500% na plus.

Rozwiń komentarze (2)