Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Google uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google

1
Podziel się:

Google uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google, podał koncern. Pierwszymi firmami, z którymi można porozmawiać za pośrednictwem polskiego Asystenta są Play oraz eSky, podano także. 

Google uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google

"Asystent pomaga w wykonywaniu codziennych zadań i umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji z Google i ulubionymi usługami. Przy pomocy Asystenta można, między innymi, wysłać sms lub wiadomość na Whatsapp, włączyć muzykę na YouTube czy Spotify, sprawdzić pogodę czy uruchomić nawigację na Mapach Google" - czytamy w komunikacie.

W ciągu najbliższych tygodni polski Asystent zostanie udostępniony użytkownikom smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS. Będzie również działał na dedykowanych słuchawkach. Google uruchamia również platformę Actions on Google, która umożliwia przedsiębiorstwom integrację swoich usług z Asystentem poprzez tworzenie dla niego dedykowanych akcji. Pierwszymi firmami, z którymi można porozmawiać za pośrednictwem polskiego Asystenta są Play oraz eSky, podano także.

"Uważamy, że Asystent Google jest najwygodniejszym narzędziem pomagającym wykonywać codzienne zadania. Rozmowa jest dla nas najbardziej naturalnym sposobem komunikacji i właśnie dlatego to główny sposób porozumiewania się z Asystentem, teraz także po polsku. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by Asystent był jak najbardziej pomocny dla użytkowników i jak najlepiej rozumiał język polski, a także polską kulturę. To jednak dopiero pierwszy krok, zamierzamy nadal udoskonalać polską wersję Asystenta i dodawać do niej nowe funkcje" - powiedział Michał Długosz, odpowiedzialny w Google za wprowadzenie Asystenta na polski rynek, cytowany w komunikacie.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Buksy Na Se...
5 lata temu
MakDonald , Starbuks, Kentaki Frajd Cziken, tani gaz, Blakowe Frajdeje ,najlepsze rakiety a teraz asystent Gugla !!! Dziekujemy Ameryko !!