Notowania

technologie
16.01.2019 11:08

Google uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google

Google uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google, podał koncern. Pierwszymi firmami, z którymi można porozmawiać za pośrednictwem polskiego Asystenta są Play oraz eSky, podano także. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Asystent pomaga w wykonywaniu codziennych zadań i umożliwia zupełnie nowy sposób interakcji z Google i ulubionymi usługami. Przy pomocy Asystenta można, między innymi, wysłać sms lub wiadomość na Whatsapp, włączyć muzykę na YouTube czy Spotify, sprawdzić pogodę czy uruchomić nawigację na Mapach Google" - czytamy w komunikacie.

W ciągu najbliższych tygodni polski Asystent zostanie udostępniony użytkownikom smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS. Będzie również działał na dedykowanych słuchawkach. Google uruchamia również platformę Actions on Google, która umożliwia przedsiębiorstwom integrację swoich usług z Asystentem poprzez tworzenie dla niego dedykowanych akcji. Pierwszymi firmami, z którymi można porozmawiać za pośrednictwem polskiego Asystenta są Play oraz eSky, podano także.

"Uważamy, że Asystent Google jest najwygodniejszym narzędziem pomagającym wykonywać codzienne zadania. Rozmowa jest dla nas najbardziej naturalnym sposobem komunikacji i właśnie dlatego to główny sposób porozumiewania się z Asystentem, teraz także po polsku. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by Asystent był jak najbardziej pomocny dla użytkowników i jak najlepiej rozumiał język polski, a także polską kulturę. To jednak dopiero pierwszy krok, zamierzamy nadal udoskonalać polską wersję Asystenta i dodawać do niej nowe funkcje" - powiedział Michał Długosz, odpowiedzialny w Google za wprowadzenie Asystenta na polski rynek, cytowany w komunikacie.

 

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2019

Buksy Na SeluMakDonald , Starbuks, Kentaki Frajd Cziken, tani gaz, Blakowe Frajdeje ,najlepsze rakiety a teraz asystent Gugla !!! Dziekujemy Ameryko !!

Rozwiń komentarze (1)