Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Gowin: Warto rozważyć, by niedziela 6 grudnia była niedzielą handlową

11
Podziel się

Warto rozważyć, by niedziela 6 grudnia była niedzielą handlową, uważa wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Trwają w tej sprawie konsultacje w Radzie Dialogu Społecznego.

Gowin: Warto rozważyć, by niedziela 6 grudnia była niedzielą handlową
bDmyabsl

"Warto rozważyć, żeby niedziela 6 grudnia była niedzielą handlową. Prowadzimy na ten temat konsultacje ze związkami zawodowymi" - powiedział Gowin w trakcie konferencji prasowej. Zaznaczył, że Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) i Forum Związków Zawodowych (FZZ) popierają ten postulat.

Zgodnie z obecnym stanem prawnym, na grudzień 2020 r. przypadają dwie niedziele handlowe (13 i 20 grudnia). Branża wielokrotnie apelowała o zniesienie zakazu przynajmniej na czas pandemii. Jednak rząd jak do tej pory jest nieugięty.

W sobotę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od przyszłej soboty wszystkie placówki handlowe (w tym galerie i sklepy meblowe) zostaną otwarte w najwyższym reżimie sanitarnym.

bDmyabsO
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(11)
Klient
2 dni temu
Nìe wiem po co 6.grudnia ma być handlową niedzielą jest dość czasu aby zrobić zakupy w tygodniu a obecnie ruchu dużego w sklepach nie ma
w pandemii
2 dni temu
Hej, pańszczyźniani!!! Widział ktoś mister Gowina w sklepie?
zaaas
wczoraj
mam wrażenie ze gowin tyle obiecuje ale niczego jeszcze nie zalatwił
bDmyabsP
Irek
2 dni temu
Kwestia taka, że przecież dodatkowy dzień handlowy to więcej zakażeń. No i klienci nie pójdą do małych sklepów tylko wybiorą te duże więc zysk z tych dni i tak wychodzi za granicę.
Irek
2 dni temu
Człowiek, któremu brakuje do pierwszego chce otwierać sklep w jeszcze jedną niedzielę, przecież jeszcze bardziej będzie mu brakować pieniędzy. AAA, nie - przecież już zdążył nakraść w rządzie więc ma z czym iść.