Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW liczy na znaczące ożywienie na rynku IPO w najbliższych kwartałach

0
Podziel się:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) liczy na znaczące ożywienie na rynku IPO oraz większą aktywność spółek w zakresie SPO w drugiej połowie roku, poinformowali przedstawiciele spółki.

GPW liczy na znaczące ożywienie na rynku IPO w najbliższych kwartałach
bECKqtdx

"Ten najbliższy okres jeżeli chodzi o IPO zapowiada się bardzo interesująco. Pojawiały się już informacje publiczne, że szykują się duże IPO ze strony Allegro i jest także prospekt Canal+ w KNF. Jest jeszcze jedna duża spółka z branży gamingowej i jest nią Huuuge Games" - powiedziała członek zarządu GPW Izabela Olszewska, podczas telekonferencji.

Według niej, wiele spółek z sektora gamingowego będzie debiutować głównie na rynku NewConnect.

"Tam podawane są już liczby w dziesiątkach. Dwadzieścia kilka spółek zadeklarowało zainteresowanie debiutem na NewConnect" - dodała Olszewska.

bECKqtdz

GPW liczy również na wtórne publiczne emisje akcji (SPO). "Spółki będą potrzebowały środków na przeciwdziałanie związane z pandemią, czy też na dalszy rozwój. Liczymy, że ten rynek będzie również aktywny" - zaznaczyła.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

bECKqtea
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)