Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

GPW nie przewiduje tworzenia możliwości handlu na ujemnych wartościach

3
Podziel się:

Warszawa, 25.05.2020 (ISBnews/ISBtech.pl) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) nie przewiduje tworzenia możliwości handlu na ujemnych wartościach, poinformował ISBtech rzecznik prasowy GPW Paweł Lasiuk.

GPW nie przewiduje tworzenia możliwości handlu na ujemnych wartościach.
GPW nie przewiduje tworzenia możliwości handlu na ujemnych wartościach. (Wikipedia)
bEshSWgl

"Instrumenty notowane na GPW, których cena jest zależna od kontraktów terminowych, np. na ropę naftową czy inne surowce, to instrumenty rynku kasowego (certyfikaty strukturyzowane). Ich cena nie może spaść poniżej zera, inwestor nie partycypuje też w ewentualnej stracie poniżej zera. Nie ma zatem konieczności tworzenia możliwości handlu na ujemnych wartościach. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, minimalna wartość instrumentu finansowego to 0,01 zł" - powiedział ISBtech Lasiuk.

Wcześniej na amerykańskim rynku notowania kontraktów futures na ropę WTI z dostawą w maju br. spadały nawet do minus 37,6 USD.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

bEshSWgn

Sebastian Gawłowski

bEshSWgO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Ponton
rok temu
Kryzys mamy! To nie czas na eksperymenty. Nie marnujmy 3,5 roku na spory o samoloty, krzesła, wizyty i to kto jest ważniejszy
Alicja
rok temu
Tak się wszyscy starali a przez 30 lat nikt nie potrafił załatwić sprawy wiz do Ameryki. Przyszedł Duda, pogadał z Trumpem i wstydliwa sprawa po 30 latach została rozwiązana
Toilet duck
rok temu
kibel ogólnie
bEshSWgP