Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa CCC podtrzymuje plan pozyskania inwestora dla eobuwie.pl w I kw.

0
Podziel się:

Grupa CCC podtrzymuje zamiar pozyskania inwestora dla eobuwie.pl w I kw. 2021 r., poinformował prezes Marcin Czyczerski.

Grupa CCC podtrzymuje plan pozyskania inwestora dla eobuwie.pl w I kw.

"W I kw. chcemy pozyskać inwestora branżowego dla eobuwie.pl, ale na chwilę obecną nie możemy nic więcej powiedzieć" - powiedział Czyczerski podczas wideokonferencji dla analityków.

Dodał, że również w przypadku sprzedaży spółki Vogele w Szwajcarii, CCC nie może ujawnić więcej szczegółów. "Mamy bardzo duże zainteresowane od podmiotów, aby się przyjrzeć tej transakcji i czujemy się w I kw. raczej komfortowo" - dodał prezes.

Według niego, CCC bardzo mocno ograniczyło bazę kosztową spółki w Szwajcarii. "Nie dokładamy i nie dokapitalizowujemy Vogele, ona bazuje na własnych środkach" - podkreślił prezes.

W styczniu br. spółka informowała, że CCC jednym z rozwiązań jest pozyskanie dla eobuwie.pl nowego inwestora mniejszościowego, który zasiliłby spółkę nowym kapitałem w wysokości ok. 0,5 mld zł. W ramach takiej transakcji nie jest wykluczone byłoby zbycie przez CCC niewielkiego pakietu istniejących akcji eobuwie.pl, przy założeniu utrzymania przez grupę pakietu większościowego, który pozwoli na utrzymanie pełnej konsolidacji wyników eobuwie.pl.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)