Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Grupa Kęty nie planuje redukcji zatrudnienia poza outsourcingiem

2
Podziel się

Grupa Kęty nie planuje redukcji zatrudnienia, jednak może zrezygnować z outsourcingu pracowników w Segmencie Wyrobów Wyciskanych, poinformował prezes Dariusz Mańko.

Siedziba firmy Grupa Kęty.
Siedziba firmy Grupa Kęty. (Materiały prasowe)
bDZTOweZ

"W tej chwili nie [planujemy ograniczenia zatrudnienia]. Jeśli nastąpi kilkunastoprocentowy spadek [zamówień] w II kw. to dotyka to pewnych wydziałów, gdzie przeszliśmy z systemu cztero-brygadowego na trzyzmianowy. Poza tym mamy w Segmencie Wyrobów Wyciskanych ok. 230 osób z outsourcingu i już ze 100 osobami musieliśmy się pożegnać. Jeśli będzie taka potrzeba, to kolejnym 130 osobom nie przedłużymy kontraktu" - powiedział Mańko podczas telekonferencji.

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

bDZTOwfC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Wujek Darka
rok temu
Czyli zwalniają. To tylko pokazuje zakłamywanie rzeczywistości niestety, bo zwalniają tych których najłatwiej się pozbyć. Spółka bez wizji na przyszlosc, bazująca tylko na dobrej koniunkturze. Teraz zobaczymy, jak sobie poradzą, bo za chwile powiedzą ze zwolnili pracowników etatowych, bo sytuacja zrobiła się zła. To jaki konkretnie maja plan na przyszlosc?
Komentator ty...
rok temu
To takie pieprzenie właśnie. A ludzie z pracy tymczasowej to nie pracownicy? To tez ludzie którzy musza za coś żyć. To po co mówić ze nie zwalniają. Zwalniają i koniec i niech przestaną zakłamywać rzeczywistość.