Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Kęty podtrzymuje prognozę 173 mln zł nakładów inwestycyjnych w br.

0
Podziel się

Grupa Kęty spodziewa się zrealizować poziom 173 mln zł nakładów inwestycyjnych zaplanowany w zaktualizowanej prognozie na ten rok lub kilka-kilkanaście milionów złotych niższy, jeżeli przesuną się płatności, poinformował dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Grupa Kęty podtrzymuje prognozę 173 mln zł nakładów inwestycyjnych w br.
bDYUOYsB

"Rzeczywiście oznacza to, że trzeba wydać ponad 70 mln zł w IV kw. Jest to pewne ryzyko, aczkolwiek na chwilę obecną uważamy, że jest to jeszcze możliwe" - powiedział Warpechowski podczas telekonferencji.

Możliwe jednak, że część samych płatności zostanie przesunięta na kolejny rok.

"Być może będzie to więc kilka-kilkanaście milionów poniżej, ale na chwilę obecną utrzymujemy tę prognozę" - dodał dyrektor.

bDYUOYsD

Zgodnie z opublikowaną w sierpniu aktualizacją prognozy szacowany na 2020 rok, poziom wydatków inwestycyjnych wynosi ok. 173 mln zł i będzie niższy o 19% w porównaniu z założeniami prognozy z 5 lutego 2020 roku. Zmniejszenie wydatków inwestycyjnych wynika głównie z przesunięć terminów rozpoczęcia realizacji części projektów inwestycyjnych.

Grupa Kęty jest spółką dominującą dla grupy kapitałowej, prowadzącej działalność w ramach trzech segmentów operacyjnych: Segment Wyrobów Wyciskanych (SWW) Segment Systemów Aluminiowych (SSA) oraz Segment Opakowań Giętkich (SOG). Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 3 203,67 mln zł w 2019 r.

bDYUOYte
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)