Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Kęty prognozuje ok. 53 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r.

1
Podziel się:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kęty osiągną poziom 770 mln zł w I kw. 2019 r. (wzrost o 14% r/r), a skonsolidowany zysk operacyjny osiągnie 73 mln zł, co jest poziomem zbliżonym do zeszłorocznego, podała spółka, prezentując wstępne szacunki. Skonsolidowany zysk na poziomie EBITDA wzrośnie o 2% r/r do 107 mln zł w roku bieżącym, a szacowany skonsolidowany zysk netto kwartału wyniesie ok. 53 mln zł, czyli będzie analogiczny z osiągniętym w poprzednim roku.

Grupa Kęty prognozuje ok. 53 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r.

"Spadek marży z działalności operacyjnej wynika głównie z opóźnienia w dostosowywaniu cen do wyższej bazy kosztowej w Segmencie Wyrobów Wyciskanych" - czytamy w komunikacie.

"Pierwszy kwartał nie zmienił znacząco dobrego obrazu rynku z drugiej połowy 2018 roku. W Segmencie Wyrobów Wyciskanych tempo wzrostu rynku europejskiego szacuje się na prawie 2% w pierwszym kwartale roku, a producenci zakładają stabilny poziom zamówień w przyszłych okresach. Analogicznie sytuacja przedstawia się w Segmencie Systemów Aluminiowych. Popyt utrzymuje się na wysokim poziomie, co przełożyło się na osiągniętą przez Segment dynamikę wzrostu. Również Segment Opakowań Giętkich notuje bardzo dobre wyniki w zakresie sprzedaży. Pomimo bardzo wysokiego obłożenia mocy produkcyjnych, wypracowano ponad 10% dynamikę wzrostu wartości sprzedaży, co oznacza, wynik powyżej oczekiwań na rok bieżący" - czytamy dalej.

Spółka podała ponadto, że saldo działalności finansowej w kwartale (koszty odsetek, różnice kursowe na wycenie pozycji bilansowych, w tym kredytów walutowych) będzie miało wynik ujemny i wyniesie ok. 6 mln zł, (w analogicznym kwartale zeszłego roku saldo wyniosło -5,2 mln zł).

Na koniec kwartału dług netto grupy osiągnie według szacunków wartość ok. 750 mln zł, a więc będzie o ok. 25 mln zł wyższy niż zanotowany na koniec 2018 roku. Wzrost zadłużenia wynika z realizowanego programu inwestycyjnego, wyjaśniono.

W I kwartale szacowany wzrost sprzedaży w poszczególnych segmentach będzie kształtował się w następujący sposób:

- Segment Wyrobów Wyciskanych - wzrost o 7%

- Segment Systemów Aluminiowych - wzrost o 20%

- Segment Opakowań Giętkich - wzrost o 11%, podały także Kęty.

Prognoza została przygotowana w oparciu o następujące założenia:

- średni kurs EUR/PLN 4,3 (+3%)

- średni kurs USD/PLN w kwartale 3,79 (+11%)

- średnia cena aluminium 3M w kwartale 1880 USD/t (-13%), wskazano w komunikacie.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2017 r. miała 2,66 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Adam
4 lata temu
Co ma grupa Kęty do JSW ?