Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hawe Telekom i Huawei ogłosiły bliską współpracę w zakresie 5G

7
Podziel się:

Hawe Telekom i Huawei ogłosiły nawiązanie bliskiej współpracy dotyczącej rozwoju kompetencji polskiej spółki w zakresie technologii 5G, podano w komunikacie.

Hawe Telekom i Huawei ogłosiły bliską współpracę w zakresie 5G

"Obie strony porozumiały się co do możliwości i wyzwań, jakie niosą ze sobą sieci 5G oraz omówiły rozwiązanie ewolucji połączeń ukierunkowanych na zintegrowane sieci transportowe" - czytamy w komunikacie.

Hawe Telekom jest wiodącym dostawcą usług sieciowych w zakresie infrastruktury w Polsce. Posiada sieć światłowodową w Polsce o długości ponad 4000 km, liczne styki transgraniczne, a także węzły w Niemczech i Holandii. Ze względu na położenie geograficzne, przez Polskę wiodą najkrótsze trasy telekomunikacyjne łączące Frankfurt nad Menem, będący telekomunikacyjnym sercem Europy, z Chinami, Japonią, Koreą Płd., Kazachstanem i Rosją. Jest to więc strategiczny obszar dla przebiegu światłowodowego Jedwabnego Szlaku XXI wieku. To jeden z kierunków rozwoju międzynarodowego polskiej spółki, zaznaczono w informacji.

"W ostatnich latach najwięksi operatorzy zaplanowali i rozpoczęli budowę sieci 5G, co w najbliższej przyszłości będzie skutkowało gwałtownym wzrostem ruchu w szkieletowych sieciach telekomunikacyjnych. Hawe Telekom systematycznie zobowiązało się do zapewnienia klientom najlepszych doświadczeń sieciowych, aby wzmocnić swoją pozycję w erze 5G i zbudować ultra szerokopasmowe sieci w celu sprostania gwałtownemu wzrostowi ruchu 5G. Ponadto, polska spółka proaktywnie rozwija również usługi sieciowe dla przedsiębiorstw. Firma oferuje też łącza wykorzystywane przez polskie oddziały firm międzynarodowych" - czytamy dalej.

W oparciu o model usług i plan rozwoju Hawe Telekom, Huawei zaproponował kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia: transport wszystkich usług MS-OTN; bardzo dużą przepustowość łącza; prywatną linię premium. Ponadto rozwiązanie to zapewnia szyfrowane i niskie opóźnienia w sieciach prywatnych dla klientów VIP. Pozwala to zmaksymalizować wartość sieci poprzez zróżnicowane umowy SLA, wskazano także.

"Hawe Telekom i Huawei współpracują z powodzeniem od 13 lat. Konsensus w sprawie technologii ewolucji sieci jest podstawą do głębokiej współpracy pomiędzy obiema stronami w przyszłości. Rozwiązania Huawei umożliwiają nam dostarczanie niezawodnych, nowoczesnych usług dla naszych klientów. Ponadto, w oparciu o zintegrowaną platformę transportową usług, Hawe Telekom może rozwijać wiele usług, w tym sieci prywatne dla przedsiębiorstw, sieci typu backhaul 5G oraz połączenia centrów danych. Zmniejsza to nasze koszty inwestycji sieciowych i maksymalizuje wartość sieci" - powiedział dyrektor sprzedaży międzynarodowej Hawe Telekom Przemysław Gągała, cytowany w komunikacie.

"Huawei dostarcza potężne rozwiązania dla ponad 200 ISP na całym świecie. Dzięki ultra szerokopasmowemu i pełnozakresowemu dostępowi, platforma MS-OTN firmy Huawei pomaga klientom budować wysokiej klasy sieci prywatne o wysokim poziomie bezpieczeństwa, niezawodności i niskich opóźnieniach, co poprawia wartość per-bitową i ułatwia sukces biznesowy" - powiedział wiceprezes Huawei Enterprise Transmission Network Product Line Chen Wenbo, cytowany w komunikacie.

Hawe Telekom jest właścicielem nowoczesnej ogólnopolskiej sieci światłowodowej o długości ponad 4 tys. km, w ramach której świadczy hurtowe usługi transmisji danych, dostępu do Internetu, IPTV oraz dzierżawy włókien światłowodowych ponad 100 krajowym oraz międzynarodowym operatorom telekomunikacyjnym.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
4loui1
3 lata temu
Dobrze, że na razie Polska nie zostaje w tyle w wyścigu o 5G. W końcu co bardzo cieszy jesteśmy na bieżąco z najnowszymi technologiami i nie odstajemy od czołówki.
woda
3 lata temu
Po wejściu w życie 5G wiele przedsiębiorstw będzie musiało zainwestować w nowe technologie aby utrzymać się na rynku. Ale na pewno wyjdzie im to na dobre.
Tomek
3 lata temu
Powoli wszyscy zaczynają dostrzegać zalety nowej technologii. Może jeszcze uda się w przyszłym roku udostępnić 5G w niektorych regionach.
luki
3 lata temu
Nwooczesne rozwiązania to przyszłość naszego świata, a najnowszym rozwiązaniem jest właśnie sieć 5G, która pewnie da sporego kopa naszym firmom.
Piotr
3 lata temu
I bardzo fajnie. Żeby jeszcze to 5G było niedługo dostępne w Polsce i można działać.