Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hornigold REIT kupił nieruchomość za 19,45 mln zł pod condo hotel w Katowicach

0
Podziel się:

Hornigold REIT zawarł umowę zakupu nieruchomości w centrum Katowic, która zostanie przeznaczona na pierwszy w historii spółki condo hotel, podała spółka. Wartość umowy to 19,45 mln zł.

Hornigold REIT kupił nieruchomość za 19,45 mln zł pod condo hotel w Katowicach

Obecnie w budynku funkcjonuje 36 apartamentów. W ramach projektu do końca 2019 roku powstanie o 10 więcej pokoi hotelowych, 8 lokali biurowo-usługowych oraz część gastronomiczna i rekreacyjna o łącznej powierzchni 3 500 m2, podano także.

"Po ogłoszeniu rewolucyjnej oferty sprzedaży apartamentów typu condo oraz realizacji pierwszych transakcji tego typu przyszedł czas na realizację kolejnego założenia strategii rozwoju naszej spółki na ten rok. Jesteśmy mile zaskoczeni przede wszystkim bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów chętnych kupić nasze apartamenty. Kamienica przy ul. Drzymały w Katowicach zostanie zaaranżowana na pierwszy condo hotel w naszym portfolio. Zlokalizowany w ścisłym centrum stolicy Górnego Śląska obiekt będzie oferował 46 pokoi hotelowych, a także sferę biurowo-usługową oraz gastronomiczno-rekreacyjną. Obecnie hotel oferuje 36 pokoi hotelowych oraz strefę biurową i usługową. Dzięki temu będzie to kompleksowy obiekt pozwalający naszym gościom na zaspokojenie większości potrzeb. Należy również podkreślić to, że jest to obiekt który już funkcjonuje oraz generuje przychody dla spółki" - powiedział prezes spółki Kamil Kita, cytowany w komunikacie.

Nieruchomość została zakupiona przez spółkę za 19,45 mln zł. Prawie 80% wartości zostanie sfinansowane przy pomocy środków uzyskanych w ramach umowy kredytowej. Pozostałą część kwoty będzie stanowił wkład własny spółki, poinformowano.

Opublikowana w styczniu br. strategia spółki zakłada otworzenie przez Hornigold REIT dwóch condo hoteli na terenie Katowic. Drugi obiekt będzie zlokalizowany w atrakcyjnej dzielnicy Katowic znajdującej się na przedmieściach. W ramach obiektu powstanie 6 luksusowych

apartamentów na wynajem krótkoterminowy wraz z dostępem do infrastruktury hotelowej i rekreacyjnej w postaci ogrodu, sauny i basenu krytego. Spółka kupiła ten obiekt 24 stycznia 2019 roku i obecnie prowadzi tam prace remontowe, dodano.

Hornigold REIT (dawniej Mobile Partners), spółka zależna od Śląskie Kamienice S.A., zajmuje się obsługą inwestycji w luksusowe apartamenty. Celem marki Hornigold jest stworzenie sieci apartamentów w całej Polsce i w najciekawszych miejscach Europy. Jest notowana na rynku NewConnect od 2011 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)