Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
19.10.2020 15:08

Huawei: Ewentualne wykluczenie nas z listy dostawców negatywne dla gospodarki

Ewentualne wykluczenie Huawei z listy dostawców sprzętu ICT w Polsce może przyczynić się do opóźnienia rozwoju sieci 5G i krajowego procesu cyfryzacji w Polsce o 3 do 5 lat oraz znaczącego negatywnego wpływu na PKB oraz nawet kilkukrotny wzrost cen taryf telefonii komórkowej dla użytkowników, szacuje Huawei.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Projekt, który dotyczy zagadnienia cyberbezpieczeństwa, został opracowany w sposób, który wyklucza konkretnego dostawcę. Jeżeli firma Huawei zostanie wykluczona z listy dostawców sprzętu ICT w Polsce, spowoduje to straty gospodarcze szacowane na dziesiątki miliardów euro dla całego społeczeństwa [...]" - czytamy w liście Huawei do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wystosowanym w ramach rynkowych opinii do projektu ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSB).

Obok chińskiego koncernu podobne listy z opiniami do projektu ustawy przesłało przynajmniej kilkanaście organizacji branżowych oraz podmiotów komercyjnych.

"W znacznym stopniu wpłynie to również na zaufanie inwestycyjne operatorów, może zmniejszyć ich gotowość do zakupu pasma częstotliwości i tym samym zmniejszy dochody z rządowej aukcji o setki milionów euro. Przewiduje się od 3 do 5 lat opóźnienia rozwoju sieci 5G w Polsce i krajowego procesu cyfryzacji, oraz negatywny wpływ na PKB dla wszystkich powiązanych branż szacowany na 3%, natomiast ceny taryf telefonii komórkowej dla użytkowników mogą wzrosnąć od 1 do 3 razy. Projekt wpływa na środowisko inwestycyjne w Polsce i kształcenie talentów teleinformatycznych z najwyższej półki. Sama firma Huawei zatrudnia w Polsce ponad 3000 osób, zatem polska kolebka talentów ICT w Europie również ulegnie degradacji" - czytamy dalej.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2020

RymcioPo tym jak Google wykastrował Huawei z funkcji tylko zagorzali fani piłki nożnej będą kupować te phony (już nie Smart). Oni nie potrzebują dużo, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)