Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Idea Bank udostępnił płatności zbliżeniowe Google Pay

1
Podziel się

Idea Bank udostępnił płatności zbliżeniowe Google Pay posiadaczom kart debetowych banku wydanych dla osób fizycznych, podał bank. 

Idea Bank udostępnił płatności zbliżeniowe Google Pay
(GETTY)
bErolAXV

"Telefon to dzisiaj centrum finansów osobistych. Ponieważ prawie zawsze mamy go przy sobie, coraz częściej zastępuje nam także portfel. Udostępnienie płatności Google Pay to kolejny krok w kierunku pełnej digitalizacji naszych usług. Nasz bank stawia na płatności zbliżeniowe nie tylko ze względu na ich wygodę, ale też bezpieczeństwo dla zdrowia, co jest istotne szczególnie teraz, podczas pandemii koronawirusa" - powiedział CIO, dyrektor rozwoju systemów informatycznych w Idea Banku Grzegorz Pędzisz, cytowany w komunikacie.

Do korzystania z usługi konieczne jest zainstalowanie w telefonie aplikacji Google Pay, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Aby realizować płatności zbliżeniowe należy dodać do niej kartę debetową Idea Banku. W celu dokonania transakcji wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do czytnika zbliżeniowego bankomatu lub terminalu płatniczego. Realizowane w ten sposób płatności do wysokości 100 zł nie wymagają podania kodu PIN. Do działania usługi niepotrzebne jest połączenie internetowe wystarczy włączona usługa NFC, podano także.

"Podczas płatności realizowanych przez Google Pay bank nie udostępnia prawdziwego numeru karty bankowej tylko wirtualny token, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Tym samym dane klienta, jak i płatność są bezpieczne. Zestawienie ostatnich transakcji dokonanych kartą w Google Pay jest widoczne w aplikacji, a pełna historia operacji jest dostępna w bankowości internetowej Idea Cloud, w aplikacji mobilnej oraz na wyciągu z rachunku bankowego" - podsumowano w materiale.

bErolAXX

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

bErolAYy
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
klient
rok temu
Brawo! Aż miło patrzeć jak mój bank się rozwija ;)