Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Imperium Zygmunta Solorza dzieli zyski. Miliarder może dostać 447 mln zł

14
Podziel się:

Trzeci najbogatszy Polak wie, jak robić pieniądze. Ma majątek wyceniany na około 13 mld zł i wkrótce może liczyć na przelew na konto w wysokości około 447 mln zł. To ponad połowa zysku, którym jego Cyfrowy Polsat chce się podzielić z inwestorami.

Imperium Zygmunta Solorza dzieli zyski. Miliarder może dostać 447 mln zł
Zygmunt Solorz jest głównym właścicielem Cyfrowego Polsatu i może liczyć na dużą dywidendę (AKPA, Piętka Mieszko)

Pandemia nie przeszkodziła medialno-telekomunikacyjnej grupie Cyfrowy Polsat w osiągnięciu rekordowych przychodów. Sięgnęły prawie 12 mld zł. Przełożyło się to na 1,15 mld zł zysku.

O tym spółka informowała już dwa miesiące temu. Teraz wiadomo, co planuje zrobić z tymi pieniędzmi. Zarząd zarekomendował, aby 767 mln 455 tys. 219 zł przeznaczyć na dywidendę, czyli podzielić między współwłaścicieli.

Każdy posiadacz akcji będzie mógł liczyć na przelew w wysokości 1,20 zł na akcję. W piątek każda jest wyceniana na około 30,70 zł.

Zobacz także: Deweloperzy zdumieni Polskim Ładem. PiS strzela sobie w stopę?

Oczywiście najwięcej pieniędzy zgarnie dla siebie "król Polsatu" - Zygmunt Solorz. To do niego należy około 372,5 tys. akcji, czyli nieco ponad 58 proc. wszystkich udziałów w Cyfrowym Polsacie. Może liczyć na przelew w wysokości ponad 447 mln zł.

Dzięki temu Solorz umocni się w rankingu najbogatszych Polaków. Jego majątek dotychczas wyceniany był na nieco ponad 13 mld zł, co plasowało go na trzecim miejscu ostatniego rankingu Forbesa.

Należy jednak podkreślić, że wspomniana dywidenda to na razie propozycja zarządu Cyfrowego Polsatu. Została zaakceptowana przez radę nadzorczą spółki i musi być jeszcze przegłosowana przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zazwyczaj jednak jest to tylko formalność.

Władze Cyfrowego Polsatu zaproponowały, aby prawo do wypłaty dywidendy było ustalane na dzień 15 września (tzw. dzień dywidendy).

Sama wypłata miałaby zostać zrealizowana w dwóch transzach. Zgodnie z planem, 28 września między posiadaczy akcji rozdysponowana byłaby kwota niecałych 256 mln zł. Reszta (ponad 511 mln zł) - 10 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Oizdob
3 lata temu
A spółka Midas to co
olek
3 lata temu
pewnie że wie, jak promował OFE Polsat,a kasa wypływała z Polski.Te wszystkie fortuny powstawały przy udziale polityków z jednej i drugiej strony Okrągłego Stołu
efd
3 lata temu
afera ELEKTRIM na 7 mld zł nadal nie rozliczona Panie Solorz. 8000 akcjonariuszy szuka tych pieniędzy. Kiedy rozliczenie?
podatnik
3 lata temu
Ciekawy jestem czy do opłacenia podatku z Cyfrowego Polsatu znowu zostanie wykorzystany Cypr lub inne uzdrowisko finansowe?
podatnik
3 lata temu
Cyfrowy Polsat=Telekomunikacja Polska- Wiesław Walendziak-Tomasz Tywonek?