Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ING Bank Śląski udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z limitem 13 mld zł

0
Podziel się

ING Bank Śląski jako pierwszy bank udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych (PLG FGP) we współpracy z BGK. Bankowi został przyznany limit w wysokości 13 mld zł do wykorzystania na gwarancje do kredytów obrotowych. Z nowego instrumentu mogą skorzystać firmy będące klientami banku, podał ING BSK.

ING Bank Śląski udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z limitem 13 mld zł
bEpHotmJ

"Obecna sytuacja wymaga szczególnego wsparcia naszych klientów w prowadzeniu ich działalności. Udział w nowym programie BGK to kolejny krok w tym obszarze. Dzięki gwarancjom udzielonym na zabezpieczenie kredytu, nasi klienci będą mogli zachować płynność finansową i ciągłość działania" - powiedział wiceprezes odpowiedzialny za Pion Klientów Biznesowych Michał Bolesławski, cytowany w komunikacie.

10 kwietnia 2020 roku ING Bank Śląski podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę współpracy, na podstawie której klienci banku będą mogli skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych. FGP to nowy program pomocowy, dzięki któremu BGK będzie udzielał gwarancji zabezpieczających spłatę kredytu do 80% jego wartości. Minimalna kwota zaciągniętego kredytu musi wynosić więcej niż 3,5 mln zł, a łączna kwota kredytu dla przedsiębiorcy z zabezpieczeniem FGP wynosi maksymalnie 250 mln zł, podano w materiale.

Główne warunki programu Funduszu Gwarancji Płynnościowych:

bEpHotmL
  • pokrywa do 80% kwoty kredytu, odpowiednio nowego, jak i istniejącego;
  • obejmuje gwarancją kredyty odnawialne, w tym w rachunku bankowym i nieodnawialne udzielane lub odnawiane po 1 marca 2020 roku;
  • obejmuje gwarancją kwotę od minimum 3,5 mln zł do 200 mln zł;
  • okres gwarancji wynosi maksymalnie 27 miesięcy i nie może być dłuższy niż okres, na jaki udzielono kredytu + 3 miesiące.
bEpHotmR

Wniosek można złożyć w bankowości internetowej ING Business, przy wykorzystaniu wiadomości wiążącej lub bezpośrednio u doradcy. Z Programu FGP mogą skorzystać klienci firmowi ING Banku Śląskiego prowadzący pełną księgowość, podał bank.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

bEpHotnm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)