Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

InteliWISE analizuje rynek pod kątem akwizycji, szczególnie AI dla biznesu

0
Podziel się:

Warszawa, 14.08.2020 (ISBnews/ISBtech) - InteliWISE analizuje rynek pod kątem akwizycji, skupia się na ciekawych dostawcach sztucznej inteligencji dla biznesu, którzy uzupełniliby ofertę grupy, poinformował ISBtech prezes Marcin Strzałkowski.

InteliWISE analizuje rynek pod kątem akwizycji, szczególnie AI dla biznesu
bEEsvMhx

"Transakcja przejęcia spółki Limtel pozwoliła nam na wyjątkowo efektywne kosztowo rozszerzenie naszej oferty - m.in. o oferowanie voicebot'ów. Kupiliśmy rozwiązania za ułamek tego, co musielibyśmy zainwestować w ich rozwój. Kluczowe, że zrealizowaliśmy ją [akwizycję] własnymi środkami, bez zewnętrznego finansowania, zgodnie z naszą strategią stabilnego wzrostu. Analizujemy rynek pod kątem M&A, skupiamy się na ciekawych dostawcach AI dla biznesu, którzy uzupełniliby naszą ofertę. Jednak muszę powiedzieć, że w zalewie nowych podmiotów z szyldem "AI dla biznesu", bardzo niewiele widzimy podmiotów z racjonalnym, przetestowanym na rynku modelem biznesowym" - powiedział ISBtech Strzałkowski.

Prezes oczekuje dynamicznego wzrostu biznesu na fali rynkowych tendencji.

"Poziom przyszłych wzrostów w dużym stopniu zależy od dynamiki cyfryzacji i automatyzacji na rynku. Działamy na rynku rozwiązań dla biznesu, czyli B2B. Nasze przychody zależą od kondycji przedsiębiorstw, w szczególności dynamiki automatyzacji cyfrowej obsługi klienta, marketingu i sprzedaży. Kluczowe jest zrozumienie, iż wiele dużych czy największych marek ciągle generuje aż 80 - 90% zakupów off-line, w tradycyjnych sklepach lub kanałach. Prognozujemy dalszą migrację tradycyjnej sprzedaży do kanału on-line, a jej dynamika będzie, w dużym stopniu, dyktować wzrosty naszej sprzedaży i przychodów" - zaznaczył prezes.

bEEsvMhz

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 1,43 mln zł, grupa InteliWISE wypracowała w II kw. br. roku zysk netto na poziomie 278 tys. zł.

"W obliczu epidemii wyraźnie wzrosło zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania w zakresie komunikacji. Dlatego oczekiwaliśmy, że nasza działalność wypracuje rekordowe przychody. Co ważniejsze, odnotowanie wysokich wyników kwartalnych nie jest jednostkowym wydarzeniem wynikającym wyłącznie ze specyficznej sytuacji na rynku. Wpisuje się w ogólną tendencję wzrostową spółki" - stwierdził Strzałkowski.

Narastająco, od początku roku, na poziomie grupy kapitałowej, InteliWISE wykazał ponad 41-proc. dynamikę wzrostu, osiągając przychody na poziomie 2,36 mln zł.

InteliWISE jest czołową w Polsce spółką na rynku dostawców chmurowych usług Conversational AI, w tym AI Chatbot i Voicebot. Dla dużych, globalnych klientów, w tym z listy Fortune 500 w USA, wdrożyła ponad 150 rozwiązań takich jak Chatbot, Voicebot, Profesjonalny Live Chat, Contact Center, Omni-channel czy Wideo - konsultacje, wspierając Obsługę Klienta oraz transakcje e-commerce. InteliWISE jest notowana na rynku NewConnect.

bEEsvMhF

Sebastian Gawłowski

bEEsvMia
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)